Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwsze wzmocnienia beniaminka I ligi kobiet

Pierwsze wzmocnienia beniaminka I ligi kobiet

fot. archiwum

Beniaminek I ligi siatkówki kobiet Developres Rzeszów podpisał pierwsze kontrakty z nowymi zawodniczkami. Do zespołu dołączą rozgrywająca Adrianna Szady z Wisły Kraków i przyjmująca Gabriela Mazur z MKS-u V LO Rzeszów.

Developres dopiero tydzień temu zapewnił sobie miejsce w I lidze kobiet, a już zdążył podpisać kilka kontraktów z dotychczasowymi zawodniczkami. W Rzeszowie zostają wszystkie trzy środkowe, czyli Katarzyna Warzocha, Anna Myjak i Izabela Cieśnik. Nową umowę podpisała także przyjmująca Magdalena Olszówka i libero Paulina Peret. Teraz przyszedł czas na pozyskanie zawodniczek z zewnątrz.

Pierwszymi siatkarkami, które dołączą do zespołu, są Adrianna Szady i Gabriela Mazur. Szady to rozgrywająca, która pochodzi z Mielca. Ostatnie sezony spędziła w Wiśle Kraków. Ma 22 lata i 178 cm wzrostu. O miejsce w składzie ma rywalizować w Rzeszowie z Karoliną Filipowicz, która poprowadziła rzeszowianki do awansu do I ligi.

Mazur z kolei to wychowanka MKS-u V LO Rzeszów, z którym Developres podpisał długoletnią umowę o współpracy. Ma 19 lat i 180 cm wzrostu. W ostatnich sezonach była liderką drugoligowego zespołu Bolesław Rzeszów i San-Pajda V LO Łańcut. Ciekawostką jest fakt, że mama Gabrieli, Ewa, z domu Brągiel, występowała w I lidze w Rzeszowie, w Zelmerze (siostry mamy również).Wciąż jednak nie wiadomo, kto będzie trenerem zespołu. Po sezonie klub rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem Tomaszem Kamudą. Nazwisko nowego trenera powinno być znane w najbliższych dniach.

Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: developres.rzeszow.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved