Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz zagra w Effectorze?

Michał Bąkiewicz zagra w Effectorze?

fot. archiwum

Po zakończonym sezonie Michał Bąkiewicz nie znalazł miejsca w Skrze Bełchatów i zmuszony jest do poszukiwania nowego klubu. Został on kandydatem na zajęcie miejsca na pozycji przyjmującego w Effectorze Kielce.

Kielczanie na kolejny sezon w PlusLidze budują skład właściwie od nowa. Obok zawodników mających ważne kontrakty i kontynuujących grę (młodzi Piotr Orczyk i Adrian Staszewski) pozyskali dotąd 24-letniego środkowego Łukasza Polańskiego z Jastrzębskiego Węgla oraz 34-letniego rozgrywającego Piotra Lipińskiego z Delecty Bydgoszcz. Priorytetem w poszukiwaniach kieleckich działaczy są teraz klasowi zawodnicy na pozycję przyjmującego oraz atakującego, a warunek ten spełnia właśnie Michał Bąkiewicz.

Były przyjmujący Wkręt-Metu AZS Częstochowa, AZS-u Olsztyn i Skry Bełchatów ma na koncie wiele sukcesów, zarówno z drużynami klubowymi, jak i reprezentacją Polski. Zdobył też w 2010 roku tytuł najlepszego siatkarza roku w organizowanym przez PZPS plebiscycie „Siatkarskie Plusy”. Z kadrą był m.in. na olimpiadzie w Atenach (2004), został wicemistrzem świata w Japonii (2006) i mistrzem Europy przed czterema laty w Turcji. W każdym z klubów, w których grał, sięgał po medale mistrzostw Polski. Te najcenniejsze – cztery złote (2008-2011) – świętował ze Skrą Bełchatów. Barwy tego klubu reprezentował przez ostatnie sześć lat (a wcześniej także jeszcze przez jeden sezon). Pod koniec maja okazało się jednak, że jest szóstym zawodnikiem, z którym przebudowujący zespół po piątej lokacie w PlusLidze bełchatowianie się pożegnali. Jego umowa nie została bowiem przedłużona.

Zainteresowany sprowadzeniem go ponownie do Olsztyna jest AZS. Rozmowy z Bąkiewiczem prowadzi także Effector. Były reprezentant Polski rozważa także możliwość wyjazdu zagranicznego (kierunek Katar).Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved