Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Lukas Kampa: To jest trudna grupa, ale jesteśmy na to gotowi

Lukas Kampa: To jest trudna grupa, ale jesteśmy na to gotowi

fot. Anna Bagińska

Na inaugurację rozgrywek Ligi Światowej reprezentacja Włoch pokonała Niemcy 3:0. - Mamy wielu graczy, którzy nigdy wcześniej nie grali w Lidze Światowej i widać, że brakuje im doświadczenia - mówi Lukas Kampa, rozgrywający niemieckiej drużyny.

Liga Światowa nie rozpoczęła się dla was najlepiej, przegraliście z Włochami w pierwszym spotkaniu.

Lukas Kampa:Nie jestem zadowolony, że przegraliśmy, ale wynik jest jaki jest, ponieważ rywale wywarli na nas bardzo dużą presję zagrywką. Nie mogę powiedzieć, że spodziewaliśmy się takiego meczu. Wiemy, w jakim jesteśmy teraz miejscu i że musimy jeszcze dużo popracować, ale mieliśmy parę dobrych momentów w tym spotkaniu. Jeśli to poprawimy i zagramy tak w całym meczu, to mamy szansę.

Teraz przed następnym spotkaniem z Włochami macie dzień przerwy. Czy w niedzielę można się spodziewać innego wyniku?Taką mamy nadzieję, po to pracujemy i o to gramy. Mamy bardzo młodą drużynę, mamy wielu graczy, którzy nigdy wcześniej nie grali w Lidze Światowej i widać, że brakuje im doświadczenia. Doświadczeni zawodnicy, tacy jak np. Zaytsev, wiedzą jak się zachować w trudnych sytuacjach i my musimy się tego nauczyć, ale po to gramy.

Jaki jest wasz cel w tegorocznej Lidze Światowej?

Poprawiać naszą grę każdego dnia, z każdym meczem i po prostu grać z najlepszymi drużynami na świecie i zobaczymy, co z tego wyniknie. Możemy grać lepiej i to jest nasz cel, nie zajęcie jakiegoś określonego miejsca. Chcemy się uczyć i zbierać doświadczenie.

Co możesz powiedzieć o waszych grupowych przeciwnikach? Włochy czy Rosja to zawsze trudni rywale.

Tak, oczywiście, ale to jest Liga Światowa i dlatego gramy i chcemy grać w tych rozgrywkach z tymi drużynami, bo jeśli grasz z najlepszymi zespołami na świecie, to widzisz, gdzie jesteś i co jeszcze musisz poprawić. To jest trudna grupa, ale jesteśmy na to gotowi i jesteśmy szczęśliwi, że w niej gramy.

W zeszłym sezonie grałeś w lidze rosyjskiej. Co możesz powiedzieć o spędzonym tam czasie?

Powiem to tak: jestem szczęśliwy, że będę znowu grać we Włoszech.

Miałeś ofertę z Modeny. Zdecydowałeś się ją przyjąć?

Tak. Będę tu grać, więc bardzo mi miło być tutaj, grać przed taką publicznością. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu wróciłem.

To był, jak rozumiem, jeden z powodów, dla których zdecydowałeś się przyjąć ofertę z Modeny?

Było wiele powodów. Lubię życie we Włoszech, o klubie słyszałem tylko dobre rzeczy, poza tym znam już trenera (Angelo Lorenzetti – przyp. red.), więc podjęcie decyzji było bardzo proste. To młoda drużyna, a ja lubię pracować ciężko. Myślę, że uda mi się tutaj spędzić dobry czas.

* w Modenie rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved