Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lauren Barfield siódmym transferem Siódemki

Lauren Barfield siódmym transferem Siódemki

fot. volleyball-linz.at

Amerykanka Lauren Barfield została nową zawodniczką Siódemki Legionovii. Obok Karoliny Szymańskiej to kolejna środkowa, która wiosną dołączyła do zespołu prowadzonego od przyszłego sezonu przez Macieja Kosmola.

Lauren Barfield jest siódmą zawodniczką, która dołączyła do zespołu z Legionowa. Sport w domu dwudziestotrzyletniej Amerykanki był obecny od małego, bowiem matka wyczynowo uprawiała koszykówkę. Młoda Barfield poszła w ślady mamy, z tą jednak różnicą, że wybrała siatkówkę, którą trenowała najpierw w rodzinnym Tacoma, a następnie w  Sudden Impact VBC Newport i na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Nowy nabytek legionowianek miał krótki rozbrat z siatkówką, skupiając się na pracy w administracji, ale w minionym sezonie zdecydował się powrócić do sportu i przenieść do Europy. Barfield podpisała roczną umowę z ASKO Linz Steg, który poza austriacką ekstraklasą walczył w rozgrywkach Ligi Środkowoeuropejskiej (MEVZA), zajmując w nich 7. miejsce.

Pod nieobecność Gabrieli Wojtowicz , która zdecydowała się na roczny urlop, mierząca 196 cm wzrostu Amerykanka będzie jak dotąd najwyższą w tym sezonie siatkarką występującą na parkietach ORLEN Ligi. Przypomnijmy, że poza Barfield Siódemka Legionovia zakontraktowała Berenikę Tomsię, Annę Rybaczewski, młode zawodniczki SMS-u Sosnowiec – Aleksandrę Wójcik i Karolinę Szymańską oraz dwie Serbki – Olgę Raonić i Tamarę Rakić. W tym tygodniu sternicy klubu przedłużyli umowę z Martą Łukaszewską i wciąż negocjują warunki kontraktu z Białorusinką Krystyną Michailenko. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved