Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Holender Teun Buijs zostal trenerem siatkarek Atomu Trefla Sopot

Holender Teun Buijs zostal trenerem siatkarek Atomu Trefla Sopot

fot. atomtrefl.pl

Teun Buijs został oficjalnie pierwszym trenerem mistrza Polski. Drużyna Atomu Trefla rozpocznie przygotowania do sezonu w Sopocie na początku sierpnia, w planach jest już między innymi udział w dobrze obsadzonym turnieju z drużynami z zagranicy.

O 54-letnim szkoleniowcu mówiło się już od kilku tygodni. Niemniej kontrakt Holendra podpisany został w pierwszych dniach czerwca. – Trener Buijs jest właśnie takim szkoleniowcem, jaki idealnie pasuje do wizji naszej drużyny – wyjaśnia zmianę trenera prezes sopockiego klubu, Roman Szczepan Kniter.Z jednej strony ma już na swoim koncie istotne osiągnięcia i świetny warsztat trenerski, z drugiej wciąż jest głodny sukcesów na coraz wyższych szczeblach.

Nowy szkoleniowiec Atomu Trefla Sopot ma za sobą także bogatą karierę zawodniczą, a z reprezentacją swojego kraju zajął 5. miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Seulu. Do Atomu Trefla Sopot przyszedł z niemieckiego Schwerinera S.C. W ubiegłym roku mistrzynie Polski miały okazję rozgrywać z prowadzonym przez Holendra zespołem mecze sparingowe przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Oba te spotkania wygrywały Niemki. Przez ostatnie dwa sezony ze wspomnianym zespołem ze Schwerinu Teun Buijs wywalczył dwa mistrzostwa i Puchary Niemiec. Wcześniej zaś trenował zespoły męskie – z drużyną z Lozanny zdobył Superpuchar Szwajcarii i dotarł także do finału krajowego pucharu. W 2007 roku jako asystent trenera reprezentacji Holandii również świętował historyczny sukces – zespół z Niderlandów wygrał bowiem wtedy cykl World Grand Prix. Liga polska będzie dla niego nowym wyzwaniem. – Liga polska jest w tej chwili moim zdaniem jedną z pięciu najmocniejszych lig w Europie – ocenia nowy szkoleniowiec mistrzyń Polski. – Dlatego też rywalizacja na takim poziomie będzie dużym wyzwaniem, ale nie obawiam się go. Jestem pewny swoich działań i tego, jakie przyniosą efekty.

Holenderski szkoleniowiec pracował w swojej dotychczasowej karierze z zespołami różnych grup wiekowych. Z tego też względu klub jest spokojny o przygotowania do nadchodzącego sezonu oraz samą fazę rozgrywek. – Buijs posiada umiejętność pracy z młodymi siatkarkami, potrafi świetnie oszlifować młode diamenty. Dzięki spędzeniu wielu lat przy drużynach seniorskich z łatwością znajduje z kolei wspólny język również z tymi doświadczonymi zawodniczkami. W naszym zespole będzie to bardzo ważne, ponieważ stawiamy właśnie na rozwój zawodniczek. Chcemy, aby młode siatkarki napędzały nasz zespół, a te doświadczone stanowiły jego filar. Jestem przekonany, że warsztat trenerski nowego szkoleniowca, doświadczenie zawodnicze i jego doskonała organizacja pracy zaowocują przebojową i widowiskową siatkówką na wysokim poziomie w nadchodzącym sezonie – uzasadnia wybór szkoleniowca Kniter.Trener Buijs rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z Atomem Treflem Sopot na początku sierpnia. Drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu w Sopocie, a w planach jest już między innymi udział w dobrze obsadzonym turnieju z drużynami z zagranicy. A jakie cele w pracy z nową drużyną wyznaczył sobie Holender? – Wygrywać każdy mecz. Celem moim i mojej drużyny będzie po prostu to, by wygrać każde spotkanie, do którego przystąpimy – zapewnił. Klub związał się z Teunem Buijsem dwuletnim kontraktem. Nazwiska pozostałych członków sztabu szkoleniowego zostaną podane w najbliższych tygodniach.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved