Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dante Amaral: Wolę określenie doświadczony niż stary

Dante Amaral: Wolę określenie doświadczony niż stary

fot. archiwum

Siatkarze reprezentacji Brazylii pokonali w hali na warszawskim Torwarze biało-czerwonych 3:1 w premierowym starciu tegorocznej Ligi Światowej. - Nie powiedziałbym, że zwycięstwo przyszło nam łatwo - powiedział Dante Amaral.

Przyjmujący Canarinhos podkreślił, że głównym powodem, dla którego cieszy się z częstych konfrontacji z biało-czerwonymi, jest granie przed polskimi kibicami. – Publiczność jest niesamowita i – podobnie jak ta w Brazylii – oszalała na punkcie siatkówki. Dzięki temu czujemy się tu jak w domu. Nieważne, że oznacza to dla nas daleką podróż. Nie mam nic przeciwko, abyśmy przyjeżdżali tu każdego roku – powiedział.

Zawodnik RJX Rio de Janeiro ceni także polskich siatkarzy. Przyznał, że do meczów przeciwko nim podchodzi zawsze z dużym respektem. Nie inaczej było wczoraj. – Nie powiedziałbym, że zwycięstwo przyszło nam łatwo – stwierdził Dante Amaral.Nasze mecze z Polakami nigdy takie nie są. Dlatego też lubię w nich brać udział. W piątek zagraliśmy dobrze – choć nie bardzo dobrze – blokiem i na zagrywce. Trudno ocenić, czy uda nam się powtórzyć ten wynik w kolejnym spotkaniu – zaznaczył Brazylijczyk.

32-letni przyjmujący jest jednym z kilku bardziej doświadczonych siatkarzy w ekipie Bernardo Rezende. W sezonie poolimpijskim z występów w kadrze zrezygnowało kilku podstawowych dotąd zawodników – Giba, Sergio czy Ricardo. Na przerwę zdecydował się także Murilo, który poddał się operacji barku. Do drużyny w ich miejsce dołączyło zaś kilku młodych graczy. – Wolę określenie "doświadczony" niż "stary" (śmiech). Rzeczywiście, w naszym zespole jest trochę nowych twarzy. Wraz z kolegami, którzy już od kilku lat grają w drużynie narodowej, staramy się im pomagać, podpowiadać. Są na początku drogi w reprezentacji, więc rozmawiamy o tym, jak wyglądają ważne międzynarodowe imprezy, jak się do nich przygotowywać – dodał trzykrotny medalista olimpijski, trzykrotny mistrz świata i siedmiokrotny triumfator Ligi Światowej.* Cały artykuł na sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved