Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: O formę możemy być spokojni

Bartosz Kurek: O formę możemy być spokojni

fot. archiwum

- Gratulacje dla Brazylii, bo zagrała po prostu lepiej niż my. Widać było, że chciała coś udowodnić. Nie potrafiliśmy odpowiedzieć jej w żadnym elemencie - powiedział po pierwszym meczu biało-czerwonych w tegorocznej edycji Ligi Światowej Bartosz Kurek.

Inauguracja sezonu Ligi Światowej nie przebiegła po myśli biało-czerwonych. W piątkowy wieczór Polacy w czterech setach ulegli bowiem znacznie silniejszej tego dnia ekipie Brazylii. – W pierwszej partii mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy. W pozostałych odsłonach, w których Brazylijczycy wygrywali, mieli oni przewagę od początku i ciężko było z nimi grać. Oni w każdym elemencie grają bardzo dobrze. My w żadnym niestety nie potrafiliśmy im dziś odpowiedzieć – podsumował spotkanie Bartosz Kurek. Ekipie biało-czerwonych udało się przeciwstawić świetnie dysponowanemu rywalowi jedynie w trzeciej partii, którą Polacy wygrali 25:22. – Ten jeden wygrany set to takie trochę światełko w tunelu. Myślę, że powinniśmy go obejrzeć, zobaczyć, co robiliśmy dobrze, bo może nie graliśmy jakoś dużo lepiej, ale udało nam się wygrać. Mamy teraz na szczęście jeden dzień odpoczynku, by na spokojnie wyciągnąć wnioski przed kolejnym spotkaniem – komentował Kurek.

Brazylijska drużyna przyjechała do Warszawy w nieco zmienionym składzie, ale nie zaskoczyła tym podopiecznych Andrei Anastasiego.My ich bardzo dobrze znaliśmy, grali już sparingi z Rosjanami, które nasi statystycy dostali i przeanalizowali, więc taktycznie byliśmy przygotowani. Oni po prostu dzisiaj byli lepsi – przyznał szczerze przyjmujący reprezentacji Polski. – Nasza forma z kolei nie jest jeszcze optymalna. Nigdy na początku nie ma optymalnej formy fizycznej, ale walczymy o to, trenujemy i myślę, że możemy być o nią spokojni – dodał, oceniając aktualną dyspozycję polskiego zespołu.

To jest dopiero początek naszej drogi. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będzie lepiej. Ten sezon będzie na pewno dużo trudniejszy niż poprzedni, bo bronimy mistrzowskiego tytułu w tych rozgrywkach i to było dzisiaj widać, że Brazylia chciała coś udowodnić. Gratulacje, zagrała po prostu lepszy mecz. Mam nadzieję, że w następnym spotkaniu zawiesimy poprzeczkę trochę wyżej – zakończył Bartosz Kurek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved