Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Aż siedem polskich par w MŚ w Starych Jabłonkach

Aż siedem polskich par w MŚ w Starych Jabłonkach

fot. archiwum

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła listę uczestników, którzy zagrają w Mistrzostwach Świata w Siatkówce Plażowej Mazury 2013. Polskę reprezentować będą trzy duety kobiece oraz cztery męskie.

Jest to ogromny skok jakościowy oraz ilościowy. Polska siatkówka plażowa pokonuje kolejne bariery. Liczba naszych par, które wystartują w mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach, najlepiej świadczy o tym, jak w ostatnich latach ta dyscyplina sportu rozwija się nad Wisłą – mówi szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski.

W Mistrzostwach Świata w Siatkówce Plażowej Mazury 2013 wystartują trzy polskie pary kobiece oraz cztery męskie. W poprzednim czempionacie w Rzymie grali tylko Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Był to debiut biało-czerwonych w takiej imprezie. Zresztą start był bardzo udany. Biało-czerwoni dotarli aż do ćwierćfinału. W 2012 roku obaj zawodnicy zapisali kolejną kartę w historii polskiej siatkówki plażowej. Wywalczyli olimpijski awans i zakwalifikowali się do ćwierćfinału.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej Mazury 2013 rozegrane zostaną w Starych Jabłonkach od 1 do 7 lipca. Wystartują w nich również Mariusz Prudel z Grzegorzem Fijałkiem. Zostali oni rozstawieni z numerem szóstym. W turnieju mężczyzn zagrają jeszcze: Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz (12), Piotr Kantor/Bartosz Łosiak (38) oraz Jarosław Lech/Damian Wojtasik (48). Ten ostatni duet otrzymał "dziką kartę".Z numerem pierwszym zagrają Brazylijczycy Alison Cerutti i Emanuel Rego , a dwójkę i trójkę otrzymali Amerykanie – Philip Dalhausser/Sean Rosenthal oraz Jacob Gibb/Casey Patterson.

W turnieju kobiet w biało-czerwonych barwach zobaczymy Monikę Brzostek/Kingę Kołosińską (31) oraz Renatę Bekier/Agatę Oleksy (47) i Darię Paszek/Katarzynę Kociołek (48). Ostatni polski duet otrzymał "dziką kartę".

Trzy pierwsze numery otrzymały następujące pary: 1. Chen Xue/Xi Zhang (Chiny); 2. April Ross/Jennifer Kessy (USA); 3. Medelein Meppelink/Sophie van Gestel (Holandia).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved