Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: Brazylijczycy byli bezdyskusyjnie lepsi

Andrea Anastasi: Brazylijczycy byli bezdyskusyjnie lepsi

fot. archiwum

W piątkowy wieczór w pierwszym meczu tegorocznej Ligi Światowej reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Brazylią. - Zazwyczaj jest tak, że ten, kto gra lepiej - wygrywa. Nie inaczej było dzisiaj. Brazylijczycy byli bezdyskusyjnie lepsi - przyznał Andrea Anastasi.

To zaszczyt grać mecze siatkarskie w takiej atmosferze jak tutaj w Polsce – przyznał po meczu Bruno Rezende.Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Trenowaliśmy bardzo ciężko, dla naszych młodych zawodników to cenna wygrana z tak trudnym przeciwnikiem. Teraz przygotowujemy się już do niedzielnego meczu. Musimy znaleźć i przeanalizować własne błędy, pracować przede wszystkim nad własną grą. Mamy nadzieję na kolejny dobry mecz – dodał kapitan reprezentacji Brazylii.

Naszym zadaniem na początku sezonu jest odnalezienie własnego stylu gry. Jesteśmy po wyczerpującym sezonie ligowym. Polacy popełnili w tym meczu więcej błędów niż zazwyczaj. Wszyscy potrzebujemy więcej czasu, więcej pracy, by dalej rozwijać swoją grę. Naszym głównym celem jest gra w turnieju finałowym w Argentynie i gra na poziomie, na jaki nas stać – mówił trener Canarinhos, Bernardo Rezende.

Polacy po porażce nie byli zbytnio wylewni. – Gratulacje dla Brazylijczyków, którzy w tej wojnie nerwów i błędów znacznie szybciej opanowali swoją grę. Teraz mamy sporo materiału do przemyśleń – przyznał kapitan reprezentacji Polski, Marcin Możdżonek. Mieliśmy dobre momenty i swoje szanse, ale nie wykorzystaliśmy ich. Jeżeli dalej będziemy ciężko pracować i iść drogą obraną przez trenera, to mimo dzisiejszego wyniku jestem pełen optymizmu.Zazwyczaj jest tak, że ten, kto gra lepiej, wygrywa. Nie inaczej było dzisiaj. Brazylijczycy byli bezdyskusyjnie lepsi – podsumował szkoleniowiec polskiej reprezentacji. – Dzisiejszy mecz pokazał nam, że musimy jeszcze poprawić nasz system, który różni się trochę od chociażby zeszłorocznego. Mamy nadzieję, że uda nam się rozwiązać nasze problemy już przed niedzielnym spotkaniem w Łodzi – zakończył Andrea Anastasi.

Obaj szkoleniowcy zapytani podczas konferencji, co sądzą o pomyśle rozegrania meczu otwarcia Mistrzostw Świata 2014 na Stadionie Narodowym, wyrazili swoją aprobatę. Bernardo Rezende podkreślał, iż zasługują na to przede wszystkim polscy kibice i dzięki ogromnej popularności siatkówki w Polsce nie jest to niemożliwe. – Kiedy grasz oficjalne spotkanie, musisz zrobić wszystko, aby jak najlepiej się zaadaptować. Z powodu ogromnych rozmiarów stadionu drużyny, które miałyby rozegrać tam swoje spotkanie, potrzebowałyby przynajmniej tygodnia treningów, aby się do tego przygotować – zauważył jednak pewne problemy brazylijski szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved