Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Samuel Tuia został zawodnikiem bełchatowskiej Skry

Samuel Tuia został zawodnikiem bełchatowskiej Skry

fot. archiwum

Reprezentant Francji Samuel Tuia podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Niespełna 27-letni przyjmujący w ostatnim czasie występował w rosyjskim Kuzbassie Kemerowo. Francuz grał już w PlusLidze w sezonie 2010/2011 w barwach AZS-u Olsztyn.

Tuia będzie czwartym nowym przyjmującym w PGE Skrze. Wcześniej umowy podpisali Stephane Antiga, Facundo Conte i Wojciech Włodarczyk. – Zabiegaliśmy o tego zawodnika, który bez wątpienia zwiększy konkurencję wśród przyjmujących. Obserwowaliśmy Samuela od momentu wyjazdu z Polski. Zbierał bardzo dobre recenzje w lidze rosyjskiej – mówi prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki.

Największym sukcesem w karierze nowego gracza PGE Skry było wicemistrzostwo Europy w 2009 roku. Ma też na swoim koncie osiągnięcia w występach klubowych – w 2011 roku był finalistą Pucharu Rosji, a rok wcześniej z AS Cannes sięgnął po wicemistrzostwo Francji. Ma też za sobą występy w PlusLidze, bo w sezonie 2010/2011 był graczem AZS-u Olsztyn. Później podpisał umowę z Kuzbassem Kemerowo, gdzie spędził ostatnie dwa sezony.

Mierzący 195 centymetrów wzrostu przyjmujący jest wychowankiem francuskiego klubu Rennes Volley 35. Co ciekawe, urodził się na wyspach Wallis i Futuna na Oceanie Spokojnym, które są wspólnotą zamorską Francji.źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved