Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Przed Ligą Europejską Słowacy lepsi od siatkarzy z Węgier

Przed Ligą Europejską Słowacy lepsi od siatkarzy z Węgier

fot. Tomasz Tadrała

Za tydzień staruje kolejna edycja rozgrywek Ligi Europejskiej. Aktualną dyspozycję przed fazą grupową sprawdziły reprezentacje Węgier i Słowacji. Lepsi okazali się podopieczni Stefana Chrtianskiego, którzy wygrali po tie-breaku.

Za tydzień rusza X edycja rozgrywek Ligi Europejskiej, w której drużyna Słowacji ostatni raz triumfowała w 2011 r. Zarówno Węgrzy, jak i Słowacy traktują tę imprezę bardzo poważnie i w piątkowe popołudnie sprawdzili swoją aktualną dyspozycję. W zespole naszych południowych sąsiadów z ławki wchodził nowy nabytek Jastrzębskiego Węgla, Michal Masny, który na boisku zmieniał Juraja Zatko. Spotkanie, rozgrywane w węgierskim Kecskemet, zakończyło się zwycięstwem Słowaków 3:2. Trenerzy obu ekip umówili się, że sety rozgrywane będą do 21 punktów.

Reprezentacja Węgier w rozgrywkach Ligi Europejskiej rywalizować będzie w grupie B wraz z drużynami Czarnogóry, Czech i Hiszpanii. Podopieczni Stefana Chrtianskiego znaleźli się w grupie A wraz z Austrią, Belgią oraz jednym z organizatorów tegorocznych mistrzostw Europy, Danią.

Węgry – Słowacja 2:3
(17:21, 19:21, 21:17, 21:17, 6:15) 

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved