Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Kantor przenosi się do Kęczanina

Marcin Kantor przenosi się do Kęczanina

fot. archiwum

Do wielu zmian dochodzi w klubach I ligi. Bez roszad nie obyło się także w Kęczaninie Kęty. Pierwszym nowym nabytkiem zespołu prowadzonego przez Marka Błasiaka został Marcin Kantor. Z klubem pożegnał się za to Marcin Mierzejewski.

Marcin Kantor jest wychowankiem MMKS-u Dąbrowa Górnicza. Przez większość swojej dotychczasowej kariery związany był z MKS-em Będzin, z którym wywalczył awans do I ligi, a następnie trzecie miejsce na zapleczu PlusLigi. Przed poprzednimi rozgrywkami postanowił przenieść się do zespołu z Jaworzna. Jednak jego przygoda z Energetykiem szybciej się zakończyła, niż się zaczęła, bowiem kłopoty finansowo-organizacyjne klubu sprawiły, że przed startem sezonu odeszli z niego kluczowi zawodnicy. Kantor ponownie trafił pod skrzydła Rafała Legienia. Wówczas MKS miał bardzo ambitne cele, ale boisko szybko je zweryfikowało. Będzinianie udział w play-off zakończyli już na pierwszej rundzie, w której przegrali z Energą Pekpol Ostrołęka.

Słaby wynik spowodował, że z klubem pożegnała się większość zawodników broniących barw ekipy znad Czarnej Przemszy. Jednym z nich jest właśnie Marcin Kantor. 24-letni zawodnik zdecydował się na przenosiny do zespołu z Kęt. – Nowi trenerzy mieli inną wizję drużyny, do której ja nie pasowałem i dali mi wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Po przeprowadzeniu rozmów z kilkoma klubami zdecydowałem się na Kęczanina – powiedział Marcin Kantor. – Widać, że w Kętach jest czas na siatkówkę. Tam ludzie żyją tym sportem. Chciałbym w Kętach grać dobre spotkania i cieszyć miejscowych kibiców swoją grą – dodał.

To nie jedyna zmiana w teamie Marka Błasiaka. Wiadomo już także, że z kęckim zespołem pożegnał się jeden z jego dotychczasowych filarów – Marcin Mierzejewski, który najprawdopodobniej obierze odwrotny kierunek niż Kantor, czyli Kęty zamieni na Będzin.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved