Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne transfery w rosyjskiej Superlidze

Kolejne transfery w rosyjskiej Superlidze

fot. archiwum

Zanotowawszy niezbyt udany sezon, Zenit Kazań postawił na doświadczonych zawodników na przyszły sezon. Natomiast w Fakiele Nowyj Urengoj Michał Winiarski będzie odpowiadał za przyjęcie razem z Aleksiejem Spiridonowem.

Jednym z głośniejszych transferów było ostatnio przejście doświadczonego Pawła Abramowa z wicemistrza Rosji Uralu Ufa do Guberni Niżnyj Nowogród. Z Uralu odszedł również kontrowersyjny Aleksiej Spiridonow, który podpisał dwuletni kontrakt z Fakiełem Nowyj Urengoj. Tym samym Rosjanin będzie klubowym kolegą Michała Winiarskiego.

Po odejściu Jurija Czerednika trenerem moskiewskiego Dynama został selekcjoner reprezentacji kobiet Jurij Mariczew, który w zeszłym sezonie trenował krasnodarskie Dynamo. Kontrakt został podpisany na dwa lata. Wcześniej Mariczew sprawował pieczę nad Fakiełem Nowyj Urengoj (będąc jednocześnie zawodnikiem), Uralem Ufa oraz Dynamem Krasnodar. Mariczew otwarcie przyznał, że brał aktywny udział w kompletowaniu składu. – Z mojej inicjatywy wyszło sprowadzenie Amerykanina Maxwella Holta. Zarząd klubu miał kilka wariantów odnośnie obcokrajowców, zwłaszcza przyjmujących. Nalegałem, abyśmy postawili na naszego wychowanka Aleksandra Markina, który jest potencjalnym reprezentantem Rosji. Dlatego wzięliśmy obcokrajowca na pozycji środkowego bloku – powiedział nowy trener Dynama Moskwa. Rosjanin dodał, że celem w przyszłym sezonie jest przygotować zawodników do występów w reprezentacji.

Do Moskwy przeniósł się również Siergiej Tiutlin, który po rundzie zasadniczej był jednym z najlepiej punktujących zawodników. Ukraiński atakujący spędził poprzedni sezon w Lokomotiwie Charków. Jurij Mariczew stwierdził, że sprowadzenie Tiutlina to dobry pomysł. – Tiutlin to świetny atakujący, ale nie miałem wpływu na transfer tego zawodnika – zaznaczył Mariczew.Z kilkoma zawodnikami rozstał się również kazański Zenit. Zarząd klubu postanowił postawić na doświadczonych zawodników w przyszłym sezonie. Libero Aleksieja Obmoczajewa, który Kazań zamienił na Moskwę, zastąpi na tej pozycji utytułowany Aleksiej Werbow. Rosjanin poprzedni sezon występował w Uralu Ufa, a kontrakt z kazańskim klubem podpisał na rok. 31-letni zawodnik zagra w Kazaniu po raz drugi, gdyż w sezonie 2009/2010 występował w Zenicie i wtedy zdobył z klubem mistrzostwo oraz Puchar Rosji. Za Werbowem do Kazania przeniósł się również blokujący Aleksiej Kazakow. W poprzednim sezonie pełnił funkcję kapitana w Uralu Ufa. 37-letni utytułowany zawodnik reprezentował Rosję na trzech igrzyskach olimpijskich. W Zenicie zagra również 36-letni atakujący Roman Jakowlew, który przeszedł z Dynama Krasnodar, chociaż sezon rozpoczął w Iskrze Odincowo. Po przegraniu rywalizacji na pozycji z Gavinem Schmittem Jakowlew zaczął nowy rok w nowym klubie. Sezon w Zenicie Kazań będzie dla Kazakowa oraz Jakowlewa piątym wspólnym, gdyż obaj zawodnicy występowali razem w Modenie (2000-2002), Iskrze (2004-2005) i Dynamie (2010-2011).

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved