Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Grzegorz Łomacz: Cały czas ciężko trenuję z chłopakami

Grzegorz Łomacz: Cały czas ciężko trenuję z chłopakami

fot. archiwum

Meczem z Brazylią Polacy rozpoczną rozgrywki Ligi Światowej. Jeden z jej meczów zawita do hali Ergo Arena. W kadrze jest też przedstawiciel Lotosu Trefla Grzegorz Łomacz. Jego szanse na występ w tym turnieju są jednak minimalne.

Grzegorz Łomacz na kolejny sezon pozostanie filarem, kapitanem i liderem Lotosu Trefla. Decyzję o przedłużeniu współpracy z klubem na trzeci sezon z rzędu podjął tuż po zakończeniu minionych rozgrywek. – Bardzo podobają mi się ruchy kadrowe klubu, między innymi dlatego zostałem na Wybrzeżu. Od paru miesięcy widać, że idzie lepsze. Oczywiście nie można zmienić wszystkiego jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale i tak kolejna wersja Lotosu Trefla zapowiada się bardzo obiecująco. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie stał na wysokim poziomie, tak organizacyjnym, jak i sportowym – mówi Łomacz.

Dzięki szybo podjętej decyzji co do przynależności klubowej, w przerwie między sezonami rozgrywający może skupić się na treningach z reprezentacją Polski. Tam spotkał swojego nowego trenera klubowego, Radosława Panasa, który prowadzi kadrę B. – Współpracowaliśmy już kiedyś podczas kadry, ale w klubie nie miałem jeszcze takiej możliwości. Rozmawiałem jednak z kolegami, którzy byli z trenerem Panasem w jednym zespole i bardzo chwalą sobie relacje z nim. Co do wspólnej pracy w kadrze, mogę wypowiadać się jedynie w samych pozytywach. Dlatego też i w tej kwestii dużo sobie obiecuję przed kolejnym sezonem. Na pewno był on magnesem, który przyciągnął do nas wielu nowych siatkarzy – uważa rozgrywający Lotosu Trefla.

Panas nie ukrywa, że Łomacza stać na występy w reprezentacji. Deklaruje, że jeśli nie uda się mu przebić do drużyny Andrei Anastasiego na mecze Ligi Światowej, wówczas z kadrą B pojedzie na Uniwersjadę (6-17 lipca w Kazaniu).W pierwszych meczach nowego sezonu biało-czerwonych z Serbią rozgrywający Lotosu Trefla znalazł się poza meczową kadrą. Brak w reprezentacji Pawła Zagumnego nie stworzył dla niego miejsca w pierwszym zespole. Anastasi na rozegraniu postawił na dwójkę Łukasz Żygadło i Fabian Drzyzga. – Co do moich szans na występy w pierwszej reprezentacji może wypowiedzieć się jedynie trener Anastasi. Cały czas ciężko trenuję z chłopakami. Szkoleniowiec ma jednak swoją koncepcję. Na mecze z Serbią pojechali Łukasz i Fabian, a co będzie dalej, nie wiadomo. Mnie cieszy sam fakt, że mogę trenować z najlepszymi w Polsce i dzięki temu podnosić swoje umiejętności – dodaje Łomacz.

Więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved