Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Danijela Nikić ma wzmocnić środek w BKS-ie Aluprof Bielsko-Biała

Danijela Nikić ma wzmocnić środek w BKS-ie Aluprof Bielsko-Biała

fot. ossrb.org

Kolejną środkową, która w nadchodzącym sezonie zasili zespół BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, jest Serbka Danijela Nikić, która ostatni sezon spędziła w greckiej ekstraklasie. Do zespołu z Podbeskidzia wcześniej dołączyły Aleksandra Trojan i Małgorzata Lis.

Do tej pory klub z Rychlińskiego zakontraktował w tym okienku transferowym dwie środkowe. W maju BKS związał się umową z występującą ostatnio w KS-ie Murowana Goślina Aleksandrą Trojan , a na dniach potwierdził powrót swojej wychowanki, Małgorzaty Lis. Okazuje się, że to nie koniec wzmocnień środkowych bloku, bowiem dzisiaj sternicy z Podbeskidzia podpisali kontrakt z reprezentantką Serbii, Danijelą Nikić. W Bielsku-Białej potrzebna była doświadczona środkowa. Danijela doskonale nadaje się do tej roli. Szybko doszliśmy do porozumienia – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Radosław Rybak , prowadzący w Polsce interesy zawodniczki.

Dwudziestosześcioletnia Nikić grę w siatkówkę rozpoczynała w Spartaku Subotica, w którym grała w latach 2004-2010 i z którym dwukrotnie była w finale Pucharu Serbii oraz w ćwierćfinale Pucharu CEV. W 2010 r. przeniosła się do Belgradu, kontynuując siatkarską przygodę w miejscowej Vizurze. W sezonie 2011/2012 ponownie zagrała w finale Pucharu Serbii, a w rozgrywkach ligowych sięgnęła po wicemistrzostwo kraju, zostając najlepszą środkową serbskiej ekstraklasy. Ostatni rok Nikić spędziła w A.O. Markopoulo Revoil. Zagrała też w meczu gwiazd greckiej Serii A.

Przypomnijmy, że obok Trojan, Lis i Nikić BKS Aluprof Bielsko-Biała zakontraktował mistrzynię Polki, Dorotę Wilk oraz dwie młode zawodniczki – Natalię Strózik i Laurę Tomsię. Po rocznej przerwie do zespołu dołączyła Karolina Ciaszkiewicz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved