Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Wojtasik i Lech na miejscach 9-12 w Montpellier

CEV Satellite: Wojtasik i Lech na miejscach 9-12 w Montpellier

fot. CEV

Bardzo udanie start w turnieju głównym CEV Satellite w Montpelier rozpoczęli Damian Wojtasik i Jarosław Lech. Polacy w I rundzie dość niespodziewanie wygrali 3:2 z rozstawionymi z numerem dwa Szwajcarami - Philipem Gabathulerem i Jonasem Weingartem.

Wczoraj biało-czerwoni udanie walczyli w kwalifikacjach. Dziś w turnieju głównym czekało ich trudne zadanie, bowiem na ich drodze stanęli Philip Gabathuler i Jonas Weingart, którzy w turnieju rozstawieni są z numerem dwa.  Mecz udanie rozpoczął się dla naszych reprezentantów, którzy rozstrzygnęli na swoją korzyść premierową odsłonę. Jednak w drugiej partii role się odwróciły i to faworyci zaczęli grać pierwsze skrzypce. Kolejny zwrot akcji miał miejsce w trzeciej odsłonie, w której prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale w jej końcówce więcej zimnej krwi zachowali Damian Wojtasik i Jarosław Lech, a triumf 12:10 sprawił, że byli oni o krok od końcowego sukcesu. Ale wówczas jeszcze raz przebudzili się Szwajcarzy, którzy wygrywając czwartego seta, doprowadzili do piątej, decydującej partii. W niej ponownie do głosu doszli jednak Polacy. Zwycięstwo 11:9 spowodowało, że w całym meczu triumfowali 3:2 i awansowali do drugiej rundy.

W niej polska para zmierzyła się z hiszpańskim duetem Monfont/Lario, który rozstawiony jest z numerem 10. Spotkanie to nie ułożyło się po myśli biało-czerwonych. Już premierowa partia przegrana do 4 wskazywała, że prym na boisku wiedli będą siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego. Wprawdzie w drugim secie Polacy zdołali się podnieść i rozstrzygnąć go na swoją korzyść, ale to było wszystko, na co w tym meczu było ich stać. W trzeciej i czwartej odsłonie inicjatywę ponownie przejęli Hiszpanie i nie dali już szans naszym reprezentantom na nawiązanie wyrównanej walki. Porażka Wojtasika i Lecha nie zakończyła jednak ich udziału w turnieju w Montpellier.

Pojedynek z Andym Cesem i Edouardem Rowlandsonem również nie potoczył się po myśli Wojtasika i Lecha. Od samego początku ton grze nadawali rozstawieni z numerem piątym Francuzi. Biało-czerwoni okazję na przełamanie rywali mieli jedynie w drugiej odsłonie, kiedy remisowali 10:10. Jednak ostatnie słowo w tej części spotkania należało do Cesa i Rowlandsona, którzy wygrali ją 12:10. Podłamani takim obrotem sprawy Polacy nie podjęli wyrównanej walki z przeciwnikami w trzeciej partii. Przegrana 0:3 sprawiła, że reprezentanci naszego kraju zmagania w turnieju zakończyli na miejscach 9-12.I runda:
Wojtasik/Lech POL [15] – Gabathuler/Weingart SUI [2] 3:2

(11:8, 8:11, 12:10, 9:11, 11:9)

II runda:
Monfort/Lario ESP [10] – Wojtasik/Lech POL [15] 3:1
(11:4, 6:11, 11:8, 11:7)

przegrani na miejscach 9-12:
Cès A./Rowlandson FRA [5] – Wojtasik/Lech POL [15] 3:0
(11:7, 12:10, 11:7)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved