Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartman potwierdza: Podpisaliśmy z Casą Modena roczny kontrakt

Bartman potwierdza: Podpisaliśmy z Casą Modena roczny kontrakt

fot. archiwum

Zbigniew Bartman potwierdził, że będzie zawodnikiem Casy Modena. Atakujący podpisał z piątym klubem ostatniego sezonu Serie A roczny kontrakt. - Wydaje mi się, że w perspektywie przyszłorocznych mistrzostw świata Włochy to najlepszy kierunek - mówi.

Casa Modena była wymieniana jako potencjalny pracodawca "Zibiego" już od pewnego czasu. Teraz sam zawodnik rozwiał wszelkie wątpliwości i potwierdził Wirtualnej Polsce, że będzie zawodnikiem najbardziej utytułowanego włoskiego klubu. – Podpisaliśmy roczny kontrakt. Dlaczego zdecydowałem się na Modenę? Przyczyn było kilka. Przede wszystkim trenerem zespołu jest Angelo Lorenzetti, z którym świetnie współpracowało mi się, gdy kilka lat temu grałem w Marmi Lanza Werona – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Bartman.Po drugie liga włoska, nawet pomimo kryzysu, z którym ostatnio się zmaga, nadal jest bardzo mocna i licząca się na świecie. Wydaje mi się, że w perspektywie przyszłorocznych mistrzostw świata w Polsce Italia to najlepszy kierunek – zaznacza "Zibi".

Czy 26-letni atakujący konsultował swoją decyzję z selekcjonerem reprezentacji Polski, Andreą Anastasim? Bartman przyznaje, że tak. – Miałem jedną ofertę z Rosji, dwie z Turcji, nie do końca byłem pewien co wybrać, ale trener, a także działacze klubu z Modeny przekonali mnie do Włoch. To może być dla mnie duży krok naprzód. Modena to nie byle jaki klub. Najdłużej w historii gra w Serie A1, nieprzerwanie od bodajże 1968 roku, i ma najwięcej mistrzostw Włoch (jedenaście, ostatni tytuł w 2002 roku – przyp. red). Fajnie jest być częścią klubu z taką tradycją – wyznaje reprezentant Polski.

W ubiegłym sezonie Modena zajęła w Serie A piąte miejsce. Na kolejne rozgrywki trener Lorenzetti tworzy nowy zespół. Odeszli tacy zawodnicy, jak Gundars Celitans, Dick Kooy czy Michele Baranowicz. W zespole pozostali m.in. doświadczony środkowy Andrea Sala i libero Loris Mania , a także młodzi i uważani za bardzo utalentowanych Uros Kovacević i Sam Deroo. Poza Bartmanem zespół wzmocnił także niemiecki rozgrywający Lukas Kampa.Celem jest odbudowanie wielkiej Modeny. Skład jest praktycznie zamknięty. Zmiany będą kosmetyczne – zdradza Bartman , który będzie podstawowym atakującym zespołu. W ubiegłym sezonie, grając na tej pozycji, "Zibi" zdobył z Asseco Resovią Rzeszów mistrzostwo Polski. W finałowych bojach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle był bardzo ważną postacią ekipy trenera Andrzeja Kowala. – Na pewno rok gry na ataku w Rzeszowie dał mi dodatkowe doświadczenie. To był pierwszy ligowy sezon na tej pozycji. Zebrałem bagaż doświadczeń, który będzie procentował – uważa nowy siatkarz Casy Modena.

Autor: Grzegorz Wojnarowski, więcej w serwisie sport.wp.pl

źródło: sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved