Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Volleyu Rybnik szykują się do nowego sezonu

W Volleyu Rybnik szykują się do nowego sezonu

fot. archiwum

Choć plany były inne, drużyna TS Volley Rybnik sezon 2012/2013 zakończyła na dziesiątym miejscu w rozgrywkach grupy drugiej II ligi mężczyzn. - Oczekiwania były zdecydowanie wyższe - nie ukrywa Lech Kowalski, dyrektor klubu z Rybnika.

Dziesiąta lokata w II lidze to wynik o trzy miejsca gorszy niż w sezonie wcześniejszym. Drużyna Volleya Rybnik miała za cel uplasować się w czołówce grupy, jednak po dobrze rozegranej pierwszej rundzie i dziewiątej pozycji po niej, zespołowi z Rybnika przydarzył się długi przestój, który rozpoczął się tak naprawdę już wcześniej. Rundę rewanżową rybniczanie rozpoczęli od czterech porażek. Niechlubna seria zakończyła się dopiero w meczu z Czarnymi Rząśnia, wygranym 3:0. W następnej kolejce Volley ponownie zapisał punkty na swoim koncie, jednak już od kolejnej do końca rundy ponosił tylko porażki. W fazie play-off podopieczni trenera Madeja stoczyli zaciętą, ale wygraną walkę z Bielawianką. – Ostatecznie sezon można ocenić jako do przyjęcia, biorąc pod uwagę fakt, że utrzymaliśmy się w lidze bez konieczności grania w barażach. Oczywiście oczekiwania były zdecydowanie wyższe – nie ukrywa dyrektor klubu z Rybnika, Lech Kowalski.Chcieliśmy, aby ten sezon był najlepszym w naszej historii występów na II-ligowych parkietach. A trwa już ona 6 lat. Celem była górna część tabeli, a nawet walka o czołową czwórkę. Niestety, nie udało się tego zrealizować. Pierwsza runda sezonu zasadniczego była jeszcze ok. W drugiej przytrafiła się seria dziewięciu porażek z rzędu. Zespół można pochwalić za to, że w końcówce chłopcy trenowali bardzo solidnie i byli mocno zaangażowani w walkę o utrzymanie – dodaje w rozmowie z serwisem sport.nowiny.pl.

Po dwuletniej przygodzie z Volleyem Rybnik żegna się po tym sezonie trener Madej. Jego miejsce zajmie Wojciech Kasperski, który już miał okazję pracować z tą drużyną. – Przez te dwa lata pracy u nas zostawił sporo serca. Na pewno wniósł kilka ciekawych rzeczy. Natomiast w sporcie wszystko determinuje wynik. Dlatego nowym trenerem będzie Wojciech Kasperski. Wszyscy sympatycy siatkówki w Rybniku go znają. Wprowadził Volley do II ligi. W zakończonym sezonie awansował z juniorami do finału mistrzostw Polski. W mojej opinii bardzo się rozwinął jako trener i będzie miał okazję udowodnić to w nadchodzącym sezonie – informuje Lech Kowalski. Również w samej drużynie zachodzą zmiany, odeszło już kilku zawodników, ale władze klubu prowadzą rozmowy z nowymi, chcąc stworzyć zespół, który powalczy w przyszłych rozgrywkach o wyższe cele. – Mogę zdradzić, że zgłosiło się do nas kilku bardzo fajnych zawodników. Do tego trzeba pamiętać, że mamy grono utalentowanych juniorów. Kierujemy się zasadą, że głównie dajemy szansę swoim siatkarzom. Myślę, że już w czerwcu poznamy skład, jaki będzie bronił naszych barw w nadchodzącym sezonie – mówi Kowalski.

Cały wywiad Marka Pietrasa w serwisie sport.nowiny.plźródło: inf. własna, sport.nowiny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved