Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sędziowie też grają w plażówkę, czyli I Mistrzostwa Polski Sędziów

Sędziowie też grają w plażówkę, czyli I Mistrzostwa Polski Sędziów

fot. archiwum

Słońce, piasek, siatkówka plażowa i kilkudziesięciu sędziów w jednym miejscu. Chcesz zobaczyć na własne oczy, jak arbitrzy radzą sobie w roli zawodników? Przyjdź na pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski Sędziów w Siatkówce Plażowej.

W sierpniu na boiskach stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego 32 pary z całej Polski powalczą o tytuł. – Pomysł zorganizowania takiego turnieju powstał w zeszłym roku. W czerwcu stwierdziliśmy, że fajnie byłoby pograć w sędziowskim gronie i w ekspresowym tempie udało się przygotować turniej mixtów. Z założenia miał być dla Mazowsza, ale przyjechały też zaprzyjaźnione pary z województwa lubelskiego, pomorskiego i wielkopolskiego – tłumaczy Dorota Wirkowska, przewodnicząca Kolegium Sędziów MWZPS.

Pierwszy Turniej Mixtów odbył się w Górze Kalwarii. Zwyciężyła w nim para z Pomorza – Daria Bilińska i Łukasz Grzyb . W finale pokonali reprezentantów Mazowsza Martynę Jędrysiak i Roberta Komornickiego. Jednodniowe rozgrywki spotkały się z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym przyjęciem. – Ani przez sekundę nie żałowaliśmy, że przyjechaliśmy na ten turniej. To bardzo dobry sposób na integrację. Do tej pory mistrzostwa były tylko w siatkówce halowej, a przecież mamy jeszcze plażówkę. Z niecierpliwością czekam na sierpniowy turniej – opowiada Mirosław Arentowicz , sędzia szczebla centralnego z Pomorza.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w tym roku zdecydowaliśmy się na organizację dwóch turniejów. Jednego dla sędziów z Mazowsza (II Turniej Mixtów) oraz drugiego – dla wszystkich zainteresowanych – Mistrzostw Polski Sędziów. Pierwsze oficjalne mistrzostwa odbędą się w drugi weekend sierpnia (10-11.08.2013) na boiskach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34. Każdy wojewódzki związek może zgłosić trzy drużyny (w tym jedną rezerwową). Turniej przeznaczony jest dla par mieszanych, a uczestnikami mogą być sędziowie siatkówki halowej, którzy posiadają ważne certyfikaty. – Kontynuując zeszłoroczną tradycję, postanowiliśmy zorganizować rozgrywki dla mixtów, ale nie wykluczamy, że za rok rozszerzymy ofertę Mistrzostw Polski także o turnieje żeńskie i męskie. Jeśli tylko będą chętni, od razu po zakończeniu imprezy zaczniemy myśleć o II Mistrzostwach Polski Sędziów – stwierdza Zbigniew Sznajder , sędzia główny turnieju.Nadrzędnym celem obu turniejów jest integracja środowiska sędziowskiego oraz możliwość wymiany doświadczeń zebranych w różnych częściach Polski (między innymi podczas tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce plażowej rozgrywanych w Starych Jabłonkach).

Szczegółowy plan rozgrywek będzie można znaleźć w późniejszym terminie na stronie www.wsmwzps.pl lub na Facebooku www.facebook.com/MistrzostwaPolskiSedziow. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 czerwca 2013.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved