Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Politechnika Częstochowska nadal liczy na grę w I lidze

Politechnika Częstochowska nadal liczy na grę w I lidze

fot. archiwum

W turnieju finałowym II ligi kobiet zajęły dopiero czwarte, ostatnie miejsce. Niemniej jednak nadal mają szanse, żeby grać na zapleczu ekstraklasy. Mowa o drugiej ekipie grupy 2 II ligi, siatkarkach SPS-u Politechniki Częstochowskiej.

Był dla nas bardzo dobry i mam nadzieję, że zakończy się awansem – ocenia sezon Janusz Majkusiak, dyrektor sportowy ekipy spod Jasnej Góry. – Mam jednak obawy, czy ten sukces nie obróci się przeciwko nam – dodaje w rozmowie z portalem czestochowa.sport.pl.

Obecnie nie mamy odpowiedniego budżetu na I ligę. A nie chcielibyśmy działać w oderwaniu od rzeczywistości, a w oparciu o realne finanse – przekonuje Majkusiak. Z drugiej strony kluby z zaplecza ekstraklasy również borykają się z problemami finansowymi. – Mówi się o kłopotach kilku klubów w I lidze, które chcą się wycofać. Są też kluby, które nie zgłosiły jeszcze chęci gry w I lidze – podkreśla dyrektor sportowy częstochowskiego zespołu.

Janusz Majkusiak liczy na to, iż takie okoliczności dadzą "inżynierkom" szansę na grę w I lidze. – Mam nadzieję, że jeśli będą wolne miejsca, to zostaną one uzupełnione przez trzecią i czwartą drużynę z turnieju w Rzeszowie. Czyli nadal jest szansa, że ten dobry dla nas sezon zakończy się awansem.Po zakończeniu drugoligowego sezonu działacze Politechniki nie próżnują i wykazują się sporą aktywnością. – Szukamy sponsorów, rozmawiamy z zawodniczkami. Byliśmy też na spotkaniu u prezydenta Częstochowy. Przedstawiliśmy naszą sytuację i poprosiliśmy o pomoc. Nasze oczekiwania zostały zapisane i będziemy czekać na odpowiedź – przedstawia sytuację Majkusiak, porównując jednocześnie sytuację częstochowskich akademiczek z pozostałymi zespołami z II ligi. – Nasi rywale z Gliwic mogą sobie pozwolić na stypendia dla zawodniczek. Jaworzno też ma finanse na stypendia. My jesteśmy daleko w tyle – ubolewa.

W pierwszej kolejności koncentrujemy się na tym, aby utrzymać skład z tego sezonu – odpowiada dyrektor sportowy Politechniki na pytanie o działania na rynku transferowym. – Bardzo dobra gra zaowocowała tym, że nasze dziewczyny mają propozycje gry w innych klubach. Oferty ma libero Daria Bąkowska, która rozegrała bardzo dobry sezon. Kluby ze Śląska interesują się też Kasią Stępień. Jeśli odejdą, będą to dla nas istotne straty – dodaje.

Oczywiście rozmawiamy z pewnymi zawodniczkami, ale na razie są to tylko przymiarki. Nie mamy zamkniętego budżetu i nic konkretnie nie możemy obecnie zaoferować – kończy rozmowę z portalem czestochowa.sport.pl Janusz Majkusiak.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved