Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nicola Vettori nowym trenerem siatkarek poznańskiego Energetyka

Nicola Vettori nowym trenerem siatkarek poznańskiego Energetyka

fot. ksuam.pl

Nicola Vettori został nowym trenerem siatkarek Energetyka Poznań. 42-letni Włoch, od lat mieszkający w stolicy Wielkopolski, w końcówce minionego sezonu prowadził I-ligowych siatkarzy AZS UAM. Wcześniej współpracował m.in. z Raulem Lozano.

To nie pierwsza przygoda włoskiego szkoleniowca z poznańskim Energetykiem. Kilka lat temu współpracował już z klubem, prowadząc grupy młodzieżowe. Najbardziej znaną siatkarką wywodzącą się spod jego skrzydeł jest reprezentantka Polski – Agnieszka Kąkolewska.To mój pierwszy klub w Polsce. Cieszę się, że mogę tutaj wrócić. Poznań to moje miasto – podkreśla Nicola Vettori.Pracowałem już w Energetyku prawie trzy lata i bardzo mile wspominam ten czas.

W ostatnich latach nowego trenera siatkarek Energetyka można było spotkać w kilku polskich klubach. Współpracował m.in. z GTPS-em Gorzów Wielkopolski, Fartem Kielce, a w ostatnich miesiącach próbował uratować przed spadkiem z I ligi siatkarzy AZS-u UAM Poznań. Pomagał również Raulowi Lozano w czasach, gdy ten prowadził reprezentację Polski, a następnie drużynę narodową Niemiec. – To również nie jest pierwsza moja praca w siatkówce żeńskiej. Poza Energetykiem, współpracowałem z reprezentacją juniorek Szwajcarii. Przez jeden sezon byłem także asystentem we włoskiej Parmie, grającej w Serie A2 siatkarek. W Polsce pracowałem też z I-ligowymi siatkarkami z Murowanej Gośliny.

Rozpoczynamy budowę zespołu. Cel postawiony przez zarząd jest jasny – pewne utrzymanie. Optymalnie byłoby oczywiście znaleźć się w czołowej czwórce ligi i zagrać w play-off – opowiada nowy trener poznanianek o celach postawionych przed swoją nową drużyną. – Cały czas szukamy zawodniczek. Chcemy się dobrze przygotować do ligi. Stawiamy na perspektywiczne dziewczyny, które mogą pograć w Energetyku nawet kilka lat i chcą jednocześnie studiować w Poznaniu. Prezentujemy wysoki poziom szkoleniowy, co może być zachęcające dla młodych, zdolnych, ambitnych zawodniczek.W minionym sezonie siatkarki Energetyka zajęły piąte miejsce w rozgrywkach grupy pierwszej II ligi. Drużynę prowadziła Paulina Sus-Wędzonka, która nie odchodzi z klubu, ale w związku z urlopem macierzyńskim czeka ją przerwa w pracy. Nicola Vettori  będzie współpracował z trenerem Dariuszem Ciszakiem, który pomoże mu w prowadzeniu zespołu seniorek. Razem będą również szkolić młode siatkarki z grup młodzieżowych. – Długofalowym celem klubu jest to, aby zespół seniorek mógł w większości opierać się na własnych wychowankach – opowiada. – Bardzo ważne jest dla mnie, aby zbudować w klubie strukturę szkoleniową od podstaw, aż po seniorki. Tak, aby był to wzór do naśladowania nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Dlatego też m.in. będę zajmował się grupą młodziczek, która w mojej ocenie ma duży potencjał. Duża w tym zasługa Darka Ciszaka, dotychczasowego trenera młodych siatkarek – kończy Vettori.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved