Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23: Polki również kapitalnie zaczęły

MŚ U-23: Polki również kapitalnie zaczęły

fot. archiwum

Po świetnych inauguracyjnych występach naszych panów przyszedł czas na biało-czerwone. Zarówno Daria Paszek i Katarzyna Kociołek, jak i Agata Oleksy z Renatą Bekier okazały się mało gościnne i pokonały w Mysłowicach rywalki ze Skandynawii.

Polki znakomicie rozpoczęły swoje występy w mistrzostwach świata do lat 23. Obie nasze pary bez większych problemów rozprawiły się ze swoimi rywalkami, wygrywając pierwsze mecze w swoich grupach 2:0. Pierwsze na mysłowicki piasek wybiegły Agata Oleksy i Renata Bekier , rozstawione w turnieju z numerem ósmym. Obie chciałyby poprawić swoje ostatnie rezultaty i pokusić się o niespodziankę przed własną publicznością, jaką na pewno byłby medal mistrzostw świata. Dotychczas mają na koncie 1/8 finału mistrzostw świata U-21 (Agata Oleksy) i czwarte miejsce w mistrzostwach świata juniorek (Renata Bekier).

Starciem ze szwedzką parą Sara Hellgren-Kristin Lind, rozstawioną z dalekim numerem 25, Polki zainaugurowały swój udział w mistrzostwach świata. Spotkanie zakończyło się zgodnie z planem, niespodzianki nie było i to reprezentantki naszego kraju pewnie wygrały dwa sety do 17 i 18. Taki wynik pozwolił im na zajęcie drugiego miejsca w grupie H po pierwszej serii meczów. Lepszym bilansem punktowym Polki wyprzedziła para ze Szwajcarii: Tanja Hüberli i Sarah Leeman.

Po bardzo dobrym początku turnieju duet Oleksy – Bekier podejmował parę z… Kenii. Gaudencia Makokha i Naomie Too postraszyły Polki jedynie w pierwszym secie, ale podopieczne Wioletty Bakoś wygrały tą partię różnicą dwóch „oczek". Na szczęście dla naszych rodaczek w drugiej odsłonie meczu już takich emocji nie było. To zwycięstwo dało polskiej parze pierwsze miejsce w grupie, bowiem w równolegle rozgrywanym spotkaniu Szwajcarki sensacyjnie przegrały 1:2. To z nimi Polki stoczą jutro bój o pozycję lidera grupy H.Po spotkaniu Polki powiedziały:

Drugie dzisiejsze spotkanie wygrałyśmy 2:0, ale uważam, że w znacznie słabszym wykonaniu niż pierwsze spotkanie. Nie udało nam się zagrać tak jak chciałyśmy, nie wiem dlaczego. Może byłyśmy trochę osłabione, nie wiem. Miałyśmy przecież sporo czasu by ochłonąć po pierwszym spotkaniu. Czułyśmy jednak ten mokry piasek w nogach. Przy takiej aurze nie gra się lekko – powiedziała Agata Oleksy.

Renata Bekier dodała – Przeciwniczki z Kenii, z którymi przyszło nam się zmierzyć po raz pierwszy, nie postawiły nam wysoko poprzeczki, może to ich gra wpłynęła na naszą, choć były takie momenty, że dziewczyny z Kenii popisywały się takimi zagraniami, do których nie mogłyśmy dojść. Ciężko gra się z przeciwnikiem, o którym nie wie się za wiele – zakończyła Agata Oleksy, mówiąc o szczęściu jakie w dzisiejszym spotkaniu gościło po stronie afrykańskich siatkarek. – Siatkarkom z Kenii dużo piłek wchodziło w linię, nam tylko jedna piłka trafiła w tę część boiska – dodała na koniec Agata, kończąc swoją wypowiedź zapewnieniami, że w kolejnych meczach może być tylko lepiej.

 

Bekier/Oleksy – Hellgren/Lind 2:0
(21:17, 21:18)

Bekier/Oleksy – Gaudencia/Too 2:0
(21:19, 21:15)


Zdecydowanie większe aspiracje i nadzieje na sukces polscy kibice wiążą z naszą drugą parą startującą w Mysłowicach. Daria Paszek i Katarzyna Kociołek przystępują do turnieju w roli faworytek. Polki, rozstawione na pierwszym miejscu, otrzymały wolny los i nie musiały się kwalifikować do turnieju głównego. Nasze reprezentantki poszły w ślady koleżanek, pokonując swoje rywalki, którymi były niżej notowane Norweżki – Sannarnes Irmelin Torsvik i Ane Guro Tveit Hjortland . W trwającym nieco ponad pół godziny meczu zdecydowanie przeważały utytułowane Polki. Mimo że grają ze sobą od niedawna, to mają już na koncie Puchar Polski kobiet, który zdobyły podczas Plaży Gotyku w Toruniu i czwarte miejsce w ME do lat 23. Nic więc dziwnego, że są jednymi z faworytek grupy A, bo rywalki znajdują się w drugiej dziesiątce zespołów rozstawionych w turnieju.

Nasza druga para otrzymała w tej rundzie rozgrywek wolny los i w drugim dniu turnieju spotka się z Litwinkami Ievą Dumbauskaite i Moniką Povilaityte.

Paszek/Kociołek – wolny los

Paszek/Kociołek – Sannarnes/Hjortland 2:0
(21:15, 21:16)

 

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved