Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Leandro Vissotto: Celem jest wygrana w Lidze Światowej

Leandro Vissotto: Celem jest wygrana w Lidze Światowej

fot. Cezary Makarewicz

Reprezentacja Brazylii znów chce być na czele Ligi Światowej. Już w piątek zagra pierwsze mecze z obrońcami tytułu mistrzowskiego, Polakami. - Teraz, gdy Polacy wygrali te rozgrywki w tamtym roku, mają też presję po swojej stronie - uważa Leandro Vissotto.

Jakie nastroje są w reprezentacji kilka dni przed startem Ligi Światowej?Leandro Vissotto: – Mieliśmy krótki okres przygotowawczy, ale jesteśmy bardzo zmotywowanym zespołem. Pomimo krótkich przygotowań, ich intensywność była bardzo duża i dzięki temu bez problemu zdołamy osiągnąć dobrą formę i pewność siebie.

Treningi w Rosji były inne niż na wcześniejszym zgrupowaniu?

Były zupełnie inne, zwłaszcza od strony fizycznej. Tam trenowaliśmy najwyżej dwa razy w tygodniu, natomiast tutaj już codziennie. Treningi były też dużo cięższe, co się trochę na mnie odbiło, ale teraz już wróciłem do normalnego rytmu i myślę, że jestem całkiem nieźle przygotowany.

Ciężkie treningi to podstawa?

Mamy nowy, młody zespół i potrzebujemy wielu treningów, by się poznać. Mamy w drużynie wielu młodych zawodników i oni muszą trenować jeszcze ciężej. Oczywiście bardziej doświadczeni reprezentanci, jak ja czy Dante, starają się im pomagać, ale cały zespół pracuje tak, by jego forma ciągle rosła.

Gra w odmłodzonej drużynie zmienia jakoś twoje podejście?

Teraz pełnię bardziej rolę lidera zespołu. Ci bardziej doświadczeni zawodnicy muszą dawać dobry przykład. Te cztery lata spędzone w reprezentacji pozwalają mi przekazywać doświadczenie tym młodym siatkarzom. Bardzo dobrze czuję się w tej roli.

Jesteś przygotowany do startu Ligi Światowej?

Jestem gotowy. Czuję się dobrze przygotowany fizycznie i technicznie i jestem pewien, że jestem w stanie pomóc osiągnąć mojej drużynie cel, jakim jest wygrana w tych rozgrywkach.

Są pewne obawy przed inauguracją turnieju meczami z obrońcą tytułu?

Moim zdaniem każdy mecz jest powodem do obaw, od momentu gdy każdy zespół stara się za wszelką cenę pokonać Brazylię. Z reprezentacją Polski nie będzie inaczej. Dobrą stroną tego jest teraz fakt, że presja jest wyrównana, bo wcześniej była jednak większa po naszej stronie. Teraz, gdy Polacy wygrali te rozgrywki w tamtym roku, mają ją również po swojej stronie. Wydaje mi się, że teraz jest lepiej. My damy z siebie wszystko i zagramy wszystko to, co najlepsze w naszej grze.

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved