Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kalkulacje biznesowe zdecydują o losie Czarnych. Decyzja 20 czerwca

Kalkulacje biznesowe zdecydują o losie Czarnych. Decyzja 20 czerwca

fot. archiwum

Prezes PlusLigi Artur Popko, wiceprzewodniczący Andrzej Lewandowski oraz sekretarz Rady Nadzorczej PLPS Marek Karbarz gościli dziś u prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka, ale kulis rozmów nikt nie chciał zdradzić.

Możemy sobie życzyć, aby wszyscy prezydenci miast, w których grają kluby ekstraklasy, tak podchodzili do sportu. Radomianie mogą być dumni, że prezydent tak walczy o ekstraklasę – podsumował w kurtuazyjny sposób spotkanie z włodarzem miasta Artur Popko.

Szef PlusLigi wspominał o przyjaznej atmosferze i siatkarskich tradycjach Radomia. Nie krył natomiast zastrzeżeń co do braku odpowiedniej hali wymaganej przez PLPS. Jak zaznaczył, o tym, czy Czarni zostaną zaproszeni (liga jest zamknięta) do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zadecydują jego prywatne odczucia, ale kalkulacje biznesowe. To dobrze. W tym względzie w ostatnich dniach notowania Czarnych mocno wzrosły. Nieoficjalnie mówi się, że w przypadku dopuszczenia do gry, klub dysponowałby nawet budżetem powyżej średniej PlusLigi. Stowarzyszenie Czarni Radom skupiające blisko setkę podmiotów już zadeklarowało niemal podwojenie dotychczasowej umowy. Wyłożeniem znaczących pieniędzy zainteresowane są dwie znane na arenie ogólnopolskiej firmy regionalne. Nie brakuje innych chętnych.

Kibice muszą się jednak uzbroić w cierpliwość. Wiadomo już, że wszystkie kluby będące obecnie akcjonariuszami PlusLigi zachowają swój status. Dlatego Czarni na grę w ekstraklasie liczyć mogą tylko w przypadku jej powiększenia. W tym względzie największym sprzymierzeńcem klubu z Radomia jest BBTS Bielsko-Biała, niedawny rywal z finału rundy play-off I ligi. – Rywalizowaliśmy z Bielskiem w trakcie sezonu. Teraz nasz sukces, jest uzależniony od nich. Jeśli oni spełnią wymogi, nam też będzie łatwiej o miejsce w PlusLidze – przyznał Janusz Stańczuk, prezes Czarnych. – Decyzję podejmie nie zarząd, a rada nadzorcza i wszystkie kluby 20 czerwca. My tylko zbieramy informacje i przekażemy je dalej – przypomniał Artur Popko.źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved