Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Wołoszyn i Suwińska w turnieju głównym

CEV Satellite: Wołoszyn i Suwińska w turnieju głównym

fot. Plaża Gotyku

Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska pokonały w kwalifikacjach do turnieju głównego CEV Satellite parę łotewską i zagrają jutro w turnieju głównym obok Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej. W Montpellier testowany jest nowy system punktacji.

Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska nie przebrnęły w zeszłym tygodniu przez kwalifikacje turnieju CEV Masters w austriackim Baden, ale o wiele lepiej poszło im w Montpellier. Łodzianki pokonały w II rundzie kwalifikacji łotewską parę Anete Krastina/Jana Jaudzema 3:1 i awansowały do turnieju głównego. W turnieju CEV Satellite testowany jest nowy system punktacji w siatkówce plażowej. Mecze rozgrywane są do trzech wygranych setów, a każdy z nich grany jest do 11 punktów z zachowaniem dwóch punktów różnicy.

Na początku szukałyśmy zagrywkami linii boiska i przez to wkradło się w naszą grę sporo błędów, które wyeliminowałyśmy w drugiej partii – relacjonuje Karolina Suwińska. Polki wygrały pierwszego seta 11:9, w drugim zdecydowanie już górowały nad rywalkami, wygrywając do 5. – W trzecim secie wkradło się trochę rozprężenia. Może to przyzwyczajenie do starego systemu, w końcu było już 2:0 – żartuje Suwińska, na co dzień, podobnie jak Wołoszyn, siatkarka ŁKS-u Łódź. – W czwartym secie Łotyszki zwietrzyły swoją szansę, musiałyśmy się naprawdę sporo napracować, ale ostatecznie to my triumfowałyśmy – kończy nasza siatkarka. Tym samym łodzianki awansowały do czołowej szesnastki turnieju.

Od jutra Karolina Suwińska i Agnieszka Wołoszyn obok Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej rywalizować będą w turnieju głównym CEV Satellites w Montpellier.Kwalifikacje, II runda:
Krastina/Jana LAT [11] –  Suwińska/Wołoszyn POL [6] 1:3
(9:11, 5:11, 11:8, 9:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved