Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Józefacki: Moją ambicją jest granie

Tomasz Józefacki: Moją ambicją jest granie

fot. archiwum

- Wiadomo, że najważniejsza jest siatkówka i kontrakt. Cieszę się, że dostałem propozycję gry w Olsztynie - mówi w rozmowie z portalem olsztyn.sport.pl Tomasz Józefacki - nowy nabytek AZS-u Olsztyn, który nie zamierza się poddawać w walce o pierwszy skład.

Wraca pan do Olsztyna chyba nie tylko ze względu na uroki Warmii i Mazur?

– Wiadomo, że najważniejsza jest siatkówka i kontrakt. Cieszę się, że dostałem propozycję gry w Olsztynie, bo prowadziłem rozmowy na temat przedłużenia umowy z Effectorem Kielce, ale nie przyniosły nic konkretnego. Tymczasem oferta z AZS-u nadeszła szybko, więc zdecydowałem się ją przyjąć.

Domyślam się, że w swoim składzie chciały pana mieć także inne kluby…



– Nie mogę powiedzieć, że pozostałe propozycje były mało ciekawe. Ja nie odrzucam żadnych, aczkolwiek moim priorytetem była gra w PlusLidze, bo to jest moim zdaniem wyróżnienie. Za nowym pracodawcą rozglądałem się też za granicą, nie ograniczałem się wyłącznie do Polski.

W latach 2008-2010, kiedy bronił pan barw AZS-u Olsztyn, o miejsce w składzie rywalizował najpierw z Grzegorzem Szymańskim, a następnie Wojciechem Winnikiem. Teraz pana rywalem w ataku będzie Bartosz Krzysiek.

– Nie ma co ukrywać, że Bartek Krzysiek dysponuje lepszymi ode mnie warunkami fizycznymi. Każdy z nas ma jednak swoje plusy i minusy…

Czyli nie zamierza pan być tylko zmiennikiem?

– Nie chcę, by to źle zabrzmiało, ale moją ambicją jest granie. Nieważne, z kim będę o to rywalizował. Podobnie przecież było z Georgem Grozerem [w Resovii – przyp. red.], gdzie wygrać było mi bardzo trudno. Ja będę robił wszystko, by w oczach trenera wykazać się lepszą dyspozycją i jak najczęściej przebywać na boisku.

Ze szkoleniowcem akademików Krzysztofem Stelmachem jeszcze nie miał pan okazji współpracować…

– Ale cieszę się, że moim trenerem będzie właśnie Stelmach. Dotąd jego pracę mogłem obserwować tylko w telewizji. Utkwiło mi jednak w pamięci to, jak prowadził drużynę z Kędzierzyna-Koźla i uważam, że znajdziemy wspólny język.

*Autorem wywiadu jest Michał Koronowski (olsztyn.sport.pl)
**Cały wywiad na olsztyn.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved