Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Reprezentacja Polski kobiet bez Anny Werblińskiej – jak długo?

Reprezentacja Polski kobiet bez Anny Werblińskiej – jak długo?

fot. archiwum

Anna Werblińska nie stawiła się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, które rozpoczęło się w Bełchatowie. Okazało się, że przyjmująca ma problemy zdrowotne i nie wiadomo, kiedy dołączy do kadrowych koleżanek. Sztab szkoleniowy czeka na wyniki badań.

W Bełchatowie, gdzie reprezentacja Polski będzie przebywać przez dwa kolejne miesiące, stawiło się 19 siatkarek. Piotr Makowski , mimo pojawiających się co rusz problemów z brakiem podstawowych zawodniczek, jest pozytywnie nastawiony do pracy z zespołem. – Szansę dostaną młode zawodniczki, które pojawią się w zespole z myślą o występach w igrzyskach olimpijskich – mówi w Przeglądzie Sportowym. Teraz okazało się, że na zgrupowanie nie może przyjechać Anna Werblińska. – Ania ma kłopoty zdrowotne i nie pojawiła się na zgrupowaniu. W piątek poznamy wyniki kolejnych badań i wtedy będziemy wiedzieć więcej – informuje Makowski.

Przed reprezentacją siatkarek w tym roku dwie ważne imprezy – World Grand Prix i mistrzostwa Europy. Runda eliminacyjna Grand Prix składa się z trzech turniejów. Polki zagrają najpierw w Brazylii, gdzie czeka je naprawdę trudne zadanie, zmierzą się bowiem z gospodyniami, Amerykankami i Rosjankami. Następnie przeniosą się do Polski i przed własnymi kibicami stoczą walkę z Japonią, Niemcami i Kazachstanem, natomiast w ostatnich zawodach rundy eliminacyjnej w Chinach powalczą z Serbią, Argentyną i siatkarkami miejscowej reprezentacji. Z kolei w czempionacie Starego Kontynentu grupowymi rywalkami polskich siatkarek będą Bułgarki i Serbki. Trzeci zespół w grupie D, która swoje mecze rozegra w Niemczech, nie jest jeszcze znany, gdyż trwa trzecia runda kwalifikacyjna. Dołączy do nich zwycięska ekipa z pary Rumunia – Czechy. W pierwszym spotkaniu nasze południowe sąsiadki pokonały Rumunki 3:0 i wydaje się, że to one są na najlepszej drodze do awansu.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved