Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Guadalupe Brussa wzmocni wicemistrzynie Polski

Natalia Guadalupe Brussa wzmocni wicemistrzynie Polski

fot. archiwum

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pozyskał kolejną siatkarkę zagraniczną. Tym razem jest to doświadczona, 28-letnia Natalia Guadalupe Brussa, która będzie występowała na pozycji atakującej.  Dąbrowianki w nowym sezonie zagrają też w LM.

Ta mierząca 188 centymetrów wzrostu Włoszka z argentyńskimi korzeniami pochodzi z Santa Fe, ale większość swojej kariery spędziła we Włoszech (od 2003 roku). Występowała w takich wielkich klubach Serie A, jak Scavolini Pesaro, Rebecchi Nordmeccanica Piacenza, a ostatnio była zawodniczką Liu Jo Volley Modena. Jest ograna na europejskich parkietach, z pewnością będzie więc wzmocnieniem siły ognia dąbrowskiego zespołu.

Brussa została sprowadzona w miejsce Joanny Kaczor, która odchodzi do Impelu Wrocław. W Tauronie MKS na tej pozycji będzie grać również w przyszłym sezonie Katarzyna Zaroślińska.

Jest to już czwarta siatkarka sprowadzona spoza naszych granic przed nowym sezonem. Wcześniej klub podpisał umowy z Amerykanką Rachael Adams, Chorwatką Mariną Katić oraz Brazylijką Sassą.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved