Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-23: Znamy wszystkie pary startujące w turnieju głównym

MŚ U-23: Znamy wszystkie pary startujące w turnieju głównym

fot. archiwum

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła w rozgrywaniu zawodów MŚ U-23, które rozpoczęły się od kwalifikacji. Wśród mężczyzn o awans do turnieju głównego rywalizowało siedemnaście par, wśród kobiet - jedenaście.

W dzisiejszych rozgrywkach nie brali udziału Polacy – wszystkie drużyny reprezentujące biało-czerwone barwy mają bowiem zapewniony udział w turnieju głównym.

Pierwszy dzień zmagań otworzył mecz pary norweskiej (Retterholt/Mol) z Chorwatami (Mate/Dellorco). Norwegowie w dwóch setach pokonali przeciwników, jednak w kolejnym meczu nie sprostali warunkom narzuconym przez amerykańską parę Hatcher/Kalmbach, przegrywając 0:2. W rywalizacji męskiej odbyło się łącznie trzynaście meczów, z czego tylko dwa skończyły się dopiero po tie-breaku. Większość spotkań rozstrzygała się w dwóch setach: w drugiej rundzie kwalifikacji zwycięstwa odniosły pary z USA (Hatcher/Kalmbach), Norwegii (Solhaug/Bergerud), Austrii (Dressler/Kandolf), Włoch (Tiozzo/Andreatta), Niemiec (Poniewaz/Poniewaz), Szwajcarii (Kissling/Gerson), Rosji (Krasilnikov/Bolgov) oraz Łotwy (Finsters/Solovejs). Najwięcej emocji w rundzie drugiej turnieju kwalifikacyjnego wzbudził trzysetowy pojedynek Czechów (Trojan/Vana) z Norwegami (Solhaug/Bergerud), wygrany ostatecznie przez parę norweską. W trzeciej, ostatniej rundzie kwalifikacyjnej zwycięstwa odnieśli Finsters/Solovejs z Łotwy, Dressler/Kandolf z Austrii, Kissling/Gerson ze Szwajcarii oraz Solhaug/Bergerud z Norwegii i te drużyny awansowały do turnieju głównego.

W rywalizacji kobiet rozegranych zostało dzisiaj siedem meczów. Jako pierwsze na boisko wyszły pary szwedzkie: Hellgren/Lind bez większych problemów wygrały ze swoimi rodaczkami, Skagerberg/Radstrom. W kolejnym meczu łotewska para Ilze/Ragozina w dwóch setach pokonała przeciwniczki z Chorwacji (Radanovic/Samadan). Dwa sety wystarczyły także Ukrainkom Basanova/Hrytsyuk do odniesienia zwycięstwa nad białoruską parą Stoliar/Babenka. W drugiej rundzie żeńskich kwalifikacji lepsze okazały się pary z Niemiec (Aulenbrock/Tillmann), Rosji (Dabizha/Dyachuk), Kanady (Wooding/Sider) oraz USA (Norton/Tiegs) i to właśnie te pary awansowały do rozpoczynającego się jutro turnieju głównego.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved