Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > M. Zawieracz: Będziemy robić wszystko, by wyniki były jak najlepsze

M. Zawieracz: Będziemy robić wszystko, by wyniki były jak najlepsze

fot. archiwum

W nowym sezonie trenerem BKS-u Aluprof Bielsko-Biała będzie Mirosław Zawieracz. Do dyspozycji będzie on miał mieszankę zawodniczek doświadczonych i młodych. - Będziemy robić wszystko, żeby te wyniki były jak najlepsze - deklaruje trener.

 

W lidze trwa aktualnie przerwa, ale nie oznacza to, że kluby nie pracują. – Do dyspozycji w kadrze, która może aktualnie trenować, są dwie młode zawodniczki które trenują w grupie juniorskiej. Ja tam przebywam i staram się pomagać. Reszta albo się rehabilituje, albo pokończyły się kontrakty – opowiada nowy szkoleniowiec BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, Mirosław Zawieracz. W czwartej ekipie minionego sezonu powoli krystalizuje się skład. Po przerwie macierzyńskiej wraca Karolina Ciaszkiewicz, zakontraktowano również Małgorzatę Lis, Dorotę Wilk, Laurę Tomsię, Natalię Strózik i Aleksandrę Trojan , ale odeszły m.in. Joanna Wołosz, Ewelina Sieczka, Agata Sawicka czy Elisa Cella. Mamy jeszcze dwa nazwiska "na tapecie". Chcemy to jak najszybciej podopinać – informuje trener Zawieracz.

Skład zespołu w sezonie 2013/2014 będzie mieszanką doświadczenia z młodością. Czy to jest recepta na sukces? – Czy na sukces, to nie wiem, ale będziemy robić wszystko, żeby te wyniki były jak najlepsze. Taka jest polityka klubu, żeby opierać się mimo wszystko na doświadczonych zawodniczkach i do tej grupy dołączamy młode, z którymi klub będzie związany na dłużej i z których mam nadzieję będzie miał pożytek – tłumaczy Zawieracz. Szkoleniowiec ten miał okazję w swojej karierze pracować także z mężczyznami, m.in w Jadarze Radom czy Płomieniu Sosnowiec. Czy praca z drużyną męską i kobiecą czymś się różni? – I w jednej, i w drugiej grupie, żeby cokolwiek osiągnąć, trzeba pracować na maksa i to zarówno ze strony sztabu szkoleniowego, jak i drużyny. A gdzie lepiej? I jedna, i druga grupa ma swoją specyfikę. Praca jest inna, ale bardzo ciekawa i można naprawdę się realizować – mówi Mirosław Zawieracz, który już 29 lipca rozpocznie ze swoją drużyną przygotowania do nowego sezonu. 

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved