Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Laurent Tillie: Nie traktujemy LŚ jako rozgrzewki przed Euro 2013

Laurent Tillie: Nie traktujemy LŚ jako rozgrzewki przed Euro 2013

fot. archiwum

Odmłodzona reprezentacja Francji w najbliższy piątek w Montbeliard meczem przeciwko Bułgarii rozpocznie zmagania w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Po raz pierwszy w tych rozgrywkach trójkolorowych poprowadzi Laurent Tillie.

W tym sezonie popularna "światówka" jest dla Francuzów priorytetem i ma takie samo znaczenie jak mistrzostwa Europy, które pod koniec sierpnia rozegrane zostaną w Danii i Polsce. – Nie traktujemy Ligi Światowej jako rozgrzewki przed Euro 2013, ale jako bardzo ważny turniej – przekonuje Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji. – Każdy mecz zagramy na sto procent, aby wygrać tyle spotkań, ile będziemy w stanie – dodaje.

Laurent Tille został nominowany na szkoleniowca drużyny narodowej w lipcu zeszłego roku, zastępując tym samym Philipe Blaina. Od razu przystąpił do budowania ekipy, która z założenia miała być mieszanką młodości i doświadczenia. Wśród tych pierwszych wyróżniającymi się postaciami są Earvin N’Gapeth, Guillaume Quesque, Mory Sidibe czy Kevin Le Roux, natomiast rutynę do gry trójkolorowych mają wnieść 30-latkowie Gerald Hardy-Dessources oraz Marien Moreau.

Mówiąc o doświadczeniu, warto zwrócić uwagę na zmianę, jakiej na pozycji rozgrywającego dokonał nowy szkoleniowiec Francuzów. 23-letniego Bejnamina Toniuttiego zastąpił starszy o dziewięć lat Rafael Redwitz, znany polskiej publiczności z występów w Asseco Resovii Rzeszów. Ponadto Brazylijczyk grał we francuskich drużynach Paris Volley czy Tours, włoskim Volley Forli czy rosyjskiej Iskrze Odińcowo. Na początku roku otrzymał francuski paszport, dzięki czemu będzie mógł zadebiutować w rozgrywkach Ligi Światowej.Nowy trener trójkolorowych liczy na rozpoczęcie popularnej "światówki" od mocnego uderzenia już w pierwszym meczu. – Bułgaria to bardzo atletyczny zespół o stabilnej grze. Ta drużyna ma w swoich szeregach niezwykle wysokich i silnych graczy – komplementuje swoich piątkowych rywali Laurent Tillie. – Nikt nie zapomniał, że Bułgarzy pokonali nas w eliminacjach do igrzysk olimpijskich w Londynie, dlatego też będzie to okazja do rewanżu – dodaje szkoleniowiec Francuzów.

W toku przygotowań trójkolorowi rozegrali dwa towarzyskie spotkania z reprezentacją Włoch, wygrywając oba z nich. Trener Tillie krótko skomentował te mecze w kontekście piątkowego pojedynku: – Bardzo dobre przygotowanie.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved