Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Joanna Kaczor wraca na „stare śmieci” do Wrocławia

Joanna Kaczor wraca na „stare śmieci” do Wrocławia

fot. archiwum

Od jakiegoś czasu wiadomo było, że Joanna Kaczor nie pozostanie w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Siatkarka po zdobyciu wicemistrzostwa postanowiła wrócić do swoich korzeni i od nowego sezonu zagra w Impelu Wrocław. Kaczor podpisała dwuletni kontrakt z zespołem.

Joanna Kaczor to wychowanka wrocławskiego klubu i wieloletnia reprezentantka Polski. Dwudziestodziewięcioletnia siatkarka swoją karierę rozpoczęła w KS-ie Gwardii Wrocław, z którym dwukrotnie zdobyła drugie miejsce w Pucharze Polski. W 2005 roku przeniosła się na trzy lata do Stanów Zjednoczonych. Po powrocie wywalczyła awans do PlusLigi Kobiet z wrocławskim zespołem. W 2008 roku występowała w zespole Muszynianki Muszyna, z którym zdobyła mistrzostwo Polski. Kolejny sezon spędziła już we włoskim River Volley Piacenza. W następnych dwóch latach ponownie broniła barw drużyny z Muszyny, zdobywając Puchar i dwukrotnie Superpuchar oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski. W ostatnim sezonie występowała w zespole Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, z którym świętowała zdobycie Pucharu i wicemistrzostwa kraju. W barwach narodowych zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w 2009 roku.

Wracam do korzeni. Grupa kapitałowa Impel to firma dobrze mi znana i bliska sercu od dziecka. Kiedy grałam w rozgrywkach młodzieżowych, firma Impel wspierała nasz zespół. Chcę się nadal rozwijać i tutaj będę miała taką możliwość. Wiem, czego się ode mnie oczekuje i jestem na to gotowa – skomentowała swój wybór Joanna Kaczor.

Prezes Impel Volleyball S.A. Jacek Grabowski jest bardzo zadowolony, że po tylu latach będzie mógł ponownie współpracować ze swoją wychowanką. – Asia swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiała we Wrocławiu pod okiem trenera Jerzego Zachemby, natomiast od trzynastego roku życia, przez kolejne siedem lat, miałem przyjemność pracy z Asią i przeprowadzałem ją przez wszystkie szczeble siatkarskiego wtajemniczenia. Występowała w zespole, który jako pierwszy nosił nazwę Impel Gwardia Wrocław. W grupach młodzieżowych pod tym szyldem zdobywała medale mistrzostw Polski. Cieszyłem się też, gdy zdobywała medale mistrzostw Polski w seniorskiej siatkówce i zawsze chciałem zobaczyć ją zdobywającą medal dla naszego "dorosłego" zespołu. O wartości sportowej tej zawodniczki nie muszę nikogo przekonywać. Bez wątpienia stanowi ona duże wzmocnienie w ataku naszej drużyny – mówi.Joanna Kaczor dołączyła do dotychczas zakontraktowanych zawodniczek Impelu Wrocław: Katarzyny Koniecznej, Doroty Medyńskiej, Katarzyny Mroczkowskiej, Patrycji Polak, Makare Wilson, Bogumiły Pyziołek, Moniki Martałek, Magdaleny Gryki, Agnieszki Kąkolewskiej, Frauke Dirickx i Eweliny Sieczki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved