Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Nie chcę składać pustych deklaracji

Bartosz Kurek: Nie chcę składać pustych deklaracji

fot. archiwum

Polacy piątkowym meczem z Brazylią zainaugurują tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. W tym sezonie biało-czerwoni po raz pierwszy w historii będą bronić tytułu mistrzowskiego "światówki". - Zawsze walczymy o wszystko - zapewnia Bartosz Kurek.

Od dłuższego czasu reprezentanci naszego kraju w pocie czoła przygotowują się w Spale do Ligi Światowej. Za nimi dwa mecze towarzyskie z Serbią, jeden wygrany, drugi przegrany. To jednak były tylko sprawdziany, które miały dać trenerowi Anastasiemu wskazówki do dalszej pracy, a wystąpiły w nich dwie różne drużyny. Właśnie wyrównany skład Polaków może być ich siłą w tym sezonie. Przyjmujący reprezentacji Polski jest dobrej myśli przed startem "światówki" i zapewnia, że celem biało-czerwonych jest obrona tytułu sprzed roku. – Mam nadzieję, że zakończymy te rozgrywki podobnie jak w ubiegłym roku. Zawsze walczymy o wszystko. Jeszcze nie wiemy, na co nas stać, bo graliśmy tylko dwa mecze sparingowe z Serbią. To było dobre przetarcie, trener zobaczył wszystkich w boju. Czy będziemy walczyć o złoto? Nie chcę składać jakichś pustych deklaracji. Chcę, byśmy dobrze się bawili i osiągali dobre wyniki – zapewnia w Fakcie Bartosz Kurek.

We wrześniu naszych reprezentantów czeka kolejne trudne zadanie i ważne zawody – mistrzostwa Europy. Polacy w ostatnich mistrzostwach Starego Kontynentu, które rozgrywane były w Czechach i Austrii, wskoczyli na podium i wywalczyli brązowe medale. W decydującym o trzecim miejscu meczu pokonali Rosjan 3:1. W tym roku biało-czerwoni będą mieli okazję powalczyć o mistrzostwo Europy przed własną publicznością, więc chęć uzyskania lepszego rezultatu jest jeszcze większa. Dla Kurka Liga Światowa i mistrzostwo Europy są turniejami równorzędnymi. – Obie imprezy są równie ważne. Między nimi dostaniemy po dwa tygodnie urlopu, więc będzie szansa odpocząć i rzucić wszystkie siły na kolejny turniej. Możemy wypaść dobrze w obu. Chcemy wygrywać wszystko. Każdy sukces odniesiony w tym sezonie będzie dla mnie miał taką samą rangę – przyznaje przyjmujący ekipy Andrei Anastasiego.

Kurek ostatni sezon spędził w Rosji, natomiast od nowego będzie bronił barw włoskiej Lube Banki Macerata. Mimo krótkiej, rocznej przygody z Dynamem Moskwa i początkowych problemów spowodowanych urazem polski zawodnik jest zadowolony z pobytu w lidze rosyjskiej i podkreśla, że miał on pozytywny wpływ na jego siatkarskie umiejętności. – Wykonałem swoją pracę i jestem na odpowiednim poziomie. Fizycznie czuję się dobrze, jestem przygotowany na wszystkie zadania, jakie powierzy mi trener. Nie ma już śladu po kłopotach, które miałem na początku sezonu ligowego – mówi w rozmowie z Faktem.Cała rozmowa Ryszarda Opiatowskiego w Fakcie.

źródło: Fakt, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved