Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Aleksandra Witkoś: Dwie drużyny musiały odpaść

Aleksandra Witkoś: Dwie drużyny musiały odpaść

fot. archiwum

- Turniej zdecydowanie nie ułożył się po naszej myśli. Sezon był bardzo długi i wyczerpujący, trudno było utrzymać wysoką formę przez 10 miesięcy - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki o turnieju finałowym II ligi rozgrywająca Karpat Krosno - Aleksandra Witkoś.

Do awansu zabrakło wam naprawdę niewiele. Żałujecie trochę niewykorzystanej szansy?

– Oczywiście, że żałujemy. Turniej zdecydowanie nie ułożył się po naszej myśli. Sezon był bardzo długi i wyczerpujący, trudno było utrzymać wysoką formę przez 10 miesięcy. Udało się to tylko Zawiszy Sulechów i Developresowi Rzeszów i należą im się gratulację za ten sukces. No cóż, nie udało się, dwie drużyny musiały odpaść, szkoda że to akurat my, ale nie trzeba się załamywać, bo wiele sezonów gorszych czy lepszych jeszcze przed nami.

Jednak teoretycznie jest jeszcze możliwość, że zagracie na zapleczu ekstraklasy. Z I ligi wycofały się bowiem dwa zespoły i możecie zająć miejsce któregoś z nich.– Rzeczywiście krążą nieoficjalne plotki, że są szanse na awans niewywalczony sportowo. O losie Karpat będą decydować najbliższe tygodnie, tak myślę.

Czy istnieje w ogóle taka możliwość? Wiadomo, że wiele zależy od sponsorów i odpowiedniego budżetu.

– W tej chwili nie mamy żadnych informacji na temat przyszłości. Jednak mamy wielką nadzieję, że znajdą się sponsorzy, którzy wspomogą klub, co umożliwi nam start w I lidze.

W trzecim meczu finału, z Zawiszą Sulechów, pojawiłaś się na boisku jeszcze w pierwszym secie i pozostałaś na nim aż do końca, prezentując się bardzo dobrze. W trakcie sezonu nie miałaś jednak zbyt wielu szans na zaprezentowanie się na dystansie całego meczu.

– Tak, w trakcie sezonu nie miałam wielu szans pokazania się na boisku, czego bardzo żałuję. Cieszę się z tego, że w ostatnim meczu mogłam się zaprezentować i udowodnić, że nie przez przypadek znalazłam się w tym zespole. Tak naprawdę od 3 tygodni czułam, że mogę się poświęcić tylko i wyłącznie siatkówce, z tego powodu, że wcześniej byłam zajęta przygotowywaniem się do matury.

Jesteś jedną z najmłodszych zawodniczek w zespole. Czy dobrze dogadujesz się ze starszymi koleżankami?

– Dziewczyny od pierwszego treningu przyjęły mnie bardzo dobrze. Treningi w takim zespole to sama przyjemność. Mam z nimi dobry kontakt i mam nadzieję, że będziemy utrzymywać znajomość.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved