Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman ponownie zagra w Italii

Zbigniew Bartman ponownie zagra w Italii

fot. Przemysław Cyrulik

Dziś potwierdziło się to, o czym już jakiś czas temu była mowa. Zbigniew Bartman, który w tym roku wywalczył tytuł mistrza Polski, po trzech latach postanowił powrócić na Półwysep Apeniński. Atakujący ponownie współpracował będzie z Angelo Lorenzettim.

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy, iż Zbigniew Bartman otrzymał ofertę z Casy Modena. Polaka kusiły jednakże również tureckie kluby, zatem to, iż powróci on do Italii, wcale nie było pewne. Tymczasem aktualny mistrz Polski postanowił przyjąć ofertę piątej ekipy Serie A1 i w przyszłym roku będzie bronił barw gialloblu. Co ciekawe, trenerem teamu z Emilii-Romanii jest dobrze znany Polakowi Angelo Lorenzetti, z którym ten współpracował już w sezonie 2006/2007, jeszcze w ekipie Marmi Lanza Verona. Casa Modena jest już trzecim włoskim klubem, którego koszulkę przywdzieje Bartman, bowiem w latach 2005-2007 występował on we wcześniej wspomnianym zespole z Verony, a od grudnia 2009 roku do końca sezonu 2009/2010 grał w Prismie Taranto.

Kolejnym zakupem włodarzy z Modeny jest Lukas Kampa, niemiecki rozgrywający, na którego zakusy czyniła stołeczna Politechnika. Niemiec ubiegły sezon spędził w Lokomitiwie Charków i, podobnie jak Bartman, miał już okazję współpracować z trenerem Lorenzettim, z tym że w sezonie 2011/2012 w Piacenzy. Szkoleniowiec Casy Modena czyni ponadto starania, aby zakontraktować jednego z najlepszych środkowych na świecie, Novicę Bjelicę, który ubiegły sezon spędził w Turcji, w Fenerbahce Stambuł.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved