Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wójcik i Brussa w Dąbrowie Górniczej?

Wójcik i Brussa w Dąbrowie Górniczej?

fot. archiwum

Zespół Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza mocno się zbroi przed kolejnym sezonem. Wczoraj nową siatkarką wicemistrzyń Polski została Brazylijka Welissa Gonzaga "Sassa", natomiast na dniach klub może wzmocnić Marta Wójcik oraz Natalia Brussa.

Zespół z Dąbrowy Górniczej zanotował świetny sezon. Oprócz zwycięstwa w Superpucharze i Pucharze Polski siatkarki z Zagłębia zdobyły również srebrne medale ORLEN Ligi. Duża ilość sukcesów nie spowodowała jednak utrzymania obecnego składu. Z Tauronem MKS pożegnały się już do tej pory dwie rozgrywające: Frauke Dirickx i Magdalena Śliwa, środkowa Maja Tokarska, atakująca Joanna Kaczor oraz dwie przyjmujące: Charlotte Leys i Natalia Nuszel. Działacze drugiej ekipy minionego sezonu ORLEN Ligi nie przespali jednak początku okresu transferowego i już znaleźli zastępstwo dla kilku zawodniczek. Nowymi środkowymi zostały: Eleonora Dziękiewicz oraz Rachael Adams, na rozegraniu występować będzie Marina Katić, natomiast najgłośniejszym nazwiskiem jest zdecydowanie Welissa Gonzaga „Sassa” – przyjmująca reprezentacji Brazylii, która z Canarinhas zdobyła m.in. złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Wicemistrzynie Polski wciąż mają wakat na pozycji rozgrywającej oraz atakującej. Sytuacja ta może się jednak już niedługo zmienić, ponieważ działacze klubu mają na oku rozgrywającą Martę Wójcik, która poprzedni sezon spędziła w Budowlanych Łódź oraz Argentynkę z włoskim paszportem, Natalię Guadelupe Brussę. Pierwsza z wymienionych siatkarek to 31-latka, która całą swoją siatkarską karierę spędziła nad Wisłą. Urodzona w Piotrkowie Trybunalskim Wójcik ma na swoim koncie dwa brązowe, jeden srebrny i jeden złoty medal mistrzostw Polski – wszystkie zdobyte w barwach zespołu z Kalisza. Najświeższym sukcesem tej zawodniczki jest zdobyty w 2010 roku Puchar Polski. – Początkowo myśleliśmy, że zatrudnimy na tę pozycję zawodniczkę zza granicy. Stało się inaczej, gdyż mamy już w kadrze trzy zagraniczne siatkarki, które występują na innych pozycjach. Myślę o rozgrywającej Marinie Katić, środkowej Rachael Adams i wspomnianej Sassy. Wygląda na to, że atakującą też znajdziemy poza granicami Polski, więc limit będzie wypełniony – przyznał w rozmowie ze sport.pl dyrektor klubu, Robert Karlik.

Druga z wymienionych siatkarek to urodzona w Santa Fe 28-letnia atakująca. Natalia Guadelupe Brussa w Argentynie występowała w latach 1994-2003, a następnie przeniosła się do Włoch, gdzie kontynuowała swoją karierę w klubach Serie A1 i A2. Grając w Scavolini Pesaro (2007-2009), Brussa zdobyła Puchar i Superpuchar Włoch, a także Puchar CEV i dwa złote medale włoskiej ekstraklasy. Ostatni sezon Brussa rozpoczęła w Modenie, lecz z powodu kłopotów finansowych Assicuratrice Milanese Volley Modena siatkarka musiała zmienić pracodawcę. Sezon dokończyła w Volley 2002 Forli Bolonia.źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved