Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Wszyscy są zaangażowani w budowę nowej drużyny

Radosław Panas: Wszyscy są zaangażowani w budowę nowej drużyny

fot. archiwum

- Moim głównym założeniem jest to, by zbudować ciekawy zespół, grający interesującą siatkówkę, który będzie walczył z każdym, z drużynami ze swojego rejonu tabeli, ale również, aby faworyci gubili punkty w meczach z nami - mówi Radosław Panas.

Po przygodzie z Indykpolem AZS Olsztyn Radosław Panas przeniósł się do Lotosu Trefla Gdańsk. Co sprawiło, że zdecydował się on na poprowadzenie zespołu z Pomorza? – Ważny był zapał ludzi, z którymi rozmawiałem, prezes, dyrektor, właściciel klubu. Wszyscy są mocno zaangażowani w budowanie nowej drużyny, która stałaby się nową siłą, nową jakością na naszym rynku siatkarskim – powiedział w wywiadzie dla Gazety Pomorskiej Radosław Panas.Chcielibyśmy zrobić postęp, tak jak do tej pory, gdzie z roku na rok zespół pnie się w górę. Szóste, siódme miejsce byłoby spełnieniem naszych planów. Ale moim głównym założeniem jest to, by zbudować fajny, ciekawy zespół, grający interesującą siatkówkę, który będzie walczył z każdym, z drużynami ze swojego rejonu tabeli, ale również, aby faworyci gubili punkty w meczach z nami – dodał.

W międzysezonowej przerwie działacze gdańskiego zespołu postanowili wzmocnić drużynę zawodnikami, z którymi wcześniej współpracował nowy szkoleniowiec Trefla. – Chodziło mi o to, żeby nie brać zawodników w ciemno, tylko mieć na ich temat zebrane wiadomości i wiedzieć, że wniosą do zespołu pozytywną energię – podkreślił Panas.

Wszystko wskazuje na to, że w czternastoosobowym składzie Trefla znajdzie się miejsce przynajmniej dla czterech siatkarzy, którzy w zakończonym sezonie wywalczyli mistrzostwo Młodej Ligi. – Zależało nam na tym, aby nie zabrały nam ich inne kluby. Chcieliśmy, aby kontynuowali przygodę siatkarską w naszym klubie. Są to chłopcy z Trójmiasta i nie chcielibyśmy ich gdzieś zgubić – skomentował nowy opiekun pomorskiej ekipy. – Nie zamykam przed nimi drzwi do gry w wejściowej szóstce. Jeżeli pokażą się z dobrej strony, będą grać. Wszystko zależy od tego jak będą pracować i jak będą się rozwijać. Na pewno bardzo chętnie będziemy korzystać z ich usług – dodał.Obecnie Radosław Panas przebywa w Spale, gdzie przygotowuje reprezentację B do startu na uniwersjadzie. – Chcielibyśmy powalczyć w Kazaniu o jak najwyższe miejsce. Może uda nam się nawet zagrać o medal. Budujemy zespół, który będzie groźny na tych zawodach dla najlepszych – zakończył Radosław Panas.

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved