Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Malagurski w Osasco, Gustavo Endres wciąż na parkiecie

Malagurski w Osasco, Gustavo Endres wciąż na parkiecie

fot. archiwum

Kilka tygodni temu Sanja Malagurski Villa Cortese miała zamienić na Unilever Rio de Janeiro, ale brazylijskie media podały, że Serbka podpisała umowę z rywalem Unilveru - Sollys/Nestle. Karierę wciąż kontynuuje środkowy Gustavo Endres.

Sanja Malagurski to przyjmująca mogąca również występować jako atakująca. Serbka na początku maja przymierzana była do zespołu Unilever Rio de Janeiro, ponieważ siatkówkę halową na plażową miała zamienić Kanadyjka Sarah Pavan. Jak się później okazało, Pavan bardzo szybko zmieniła zdanie, porzuciła pomysł zostania wyłącznie zawodniczką plażową i przedłużyła swoja umowę z mistrzyniami Brazylii. Tym samym Unilever zrezygnował z chęci zatrudnienia mierzącej 193 centymetry wzrostu siatkarki, a sytuację wykorzystał największy rywal – Sollys/Nestle Osasco.

Zespół prowadzony przez Luizomara Mourę opuściła znakomita Fernanda Garay, która wybrała ofertę Fenerbahce Stambuł, a bardzo prawdopodobne jest również odejście drugiej podstawowej przyjmującej, Jacqueline Carvalho. W obliczu takich „kłopotów” kadrowych działacze Sollys/Nestle zaczęli szybko działać na rynku transferowym. Pierwszym krokiem było podpisanie umowy z niezwykle utalentowaną Włoszką, Cateriną Bosetti. 19-letnia przyjmująca ostatni sezon spędziła w ekipie z Villa Cortese, która ze względu na wycofanie się głównych sponsorów nie wystąpi w nadchodzących rozgrywkach Serie A1. Tuż po podpisaniu przez nią kontraktu w brazylijskich mediach pojawiły się plotki, iż Bosetti może namówić do gry w Osasco swoją byłą klubowa koleżankę – Sanję Malagurski. Kilka dni temu plotki te znalazły potwierdzenie, ponieważ informacja o zakontraktowaniu Serbki została oficjalnie potwierdzona. Malagurski, pomimo zaledwie 22 lat, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Serbka zdobyła już m.in. mistrzostwo i Puchar Rumunii z Metalem Galati, dwa mistrzostwa Serbii z Crveną Zvezdą Belgrad, a wraz z kadrą dwa złote medale Ligi Europejskiej oraz złoty medal mistrzostw Europy w 2011 roku.

Najważniejszą i najciekawszą informacją z brazylijskiej Superligi mężczyzn jest podpisanie nowego kontraktu z Kappenberg/Canoas przez starszego z braci Endresów, Gustavo. Dwukrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Aten oraz siedmiokrotny zwycięzca Ligi Światowej w sierpniu skończy 38 lat, ale wciąż nie zamierza kończyć swojej niezwykle bogatej kariery sportowej. Po rozmowach z rodziną, lekarzami i klubem Gustavo doszedł do wniosku, że chce dalej grać w siatkówkę i nie odczuwa skutków kontuzji, którą odniósł w minionym sezonie. – Zdecydowałem się, że chcę brać udział w projekcie Kappenberg/Canoas na nowy sezon. Chciałbym mieć swój wkład w tę drużynę i nie stracić tego, co wypracowaliśmy w minionych rozgrywkach. Przede wszystkim dla mnie, dla klubu i dla sponsorów ważne będzie, by omijały mnie kontuzje – uznał multimedalista z Brazylii.źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved