Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Mazurek nową „Mineralną”

Magdalena Mazurek nową „Mineralną”

fot. archiwum

Jak donosi dzisiejsze wydanie Expressu Bydgoskiego, rozgrywająca Pałacu, Magdalena Mazurek nie porozumiała się z klubem w sprawie nowej umowy i opuszcza Bydgoszcz. Jej nowym pracodawcą będzie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna.

Zespół Pałacu Bydgoszcz do najbogatszych ekip ORLEN Ligi nie należy. W Bydgoszczy zawsze ochoczo stawiano na młodzież, a bardziej doświadczone siatkarki nie otrzymywały „gwiazdorskich” kontraktów. Nowy sezon będzie wyglądał podobnie – w Pałacu chcą postawić na młode i perspektywiczne siatkarki wzmocnione kilkoma starszymi zawodniczkami. – Przeprowadzimy tylko takie transfery, na jakie nas stać. Nie mamy 6-7 milionów złotych, a taką sumą na same kontrakty dysponują np. medaliści mistrzostw Polski. Nie rezygnujemy z naszej filozofii promowania młodzieży i dawania jej szansy gry w ekstraklasie – przyznał prezes Waldemar Sagan.

W imię tej zasady z zespołem kontrakty przedłużyły: Zuzanna Czyżnielewska, Paulina Głaz, Ewelina Krzywicka i Marta Biedziak. Jak do tej pory z zespołem pożegnało się aż dziewięć siatkarek, a wśród nich m.in. środkowa Rachael Adams, atakująca Anna Grejman, przyjmująca Mayvelis Martinez czy libero Marta Kuehn-Jarek. Dzisiaj do tego grona dołączyła Magdalena Mazurek, która nie zaakceptowała propozycji kontraktu nadesłanego przez klub z Bydgoszczy.

Nowym pracodawcą Mazurek będzie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Po odejściu Sanji Popović do Rosji oraz Eleonory Dziękiewicz do Dąbrowy Górniczej transfer Magdaleny Mazurek jest pierwszym wzmocnieniem Muszynianki przed startem sezonu 2013/2014. Urodzona w 1983 roku zawodniczka jest wychowanką Visu Skierniewice. W swojej karierze reprezentowała barwy bydgoskiego Pałacu, Winiar Kalisz i AZS-u Białystok. Rozgrywająca ma na swoim koncie brązowe medale mistrzostw Polski (2001/2002 i 2007/2008), mistrzostwo i puchar kraju (2006/2007), a także srebrny i złoty medal letniej Uniwersjady w Izmirze i Bangkoku.źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved