Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Kociołek: Z Darią uzupełniamy się nawzajem

Katarzyna Kociołek: Z Darią uzupełniamy się nawzajem

fot. archiwum

Jutro w Mysłowicach ruszają mistrzostwa świata w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn do lat 23. - Przyjeżdżają do nas zawodniczki z ciepłych krajów i to dla nich, nie dla nas będzie nie lada wyzwanie grać w deszczu - śmieje się Katarzyna Kociołek.

Jest mi bardzo miło, że moje podopieczne właśnie w Mysłowicach będą mogły zaprezentować swoje umiejętności sportowe. W turnieju głównym mistrzostw świata do lat 23 wystąpią na sto procent dwie pary żeńskie. W tej chwili czekamy na decyzję, czy będzie mogła w czasie tego turnieju zaprezentować się nasza trzecia para. Jako pierwsze wystąpią Daria Paszek i Katarzyna Kociołek, drugie – Renata Bekier, Agata Oleksy i oczekująca para w składzie Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg. Jestem pewna, że przed własną, wspaniałą publicznością dziewczynom będzie o wiele łatwiej walczyć o najwyższe trofea. Założenia mamy takie by dojść bardzo daleko i stanąć na najwyższym stopniu podium – powiedziała trenerka polskich dziewcząt, Wioletta Bakoś.

W dalszej części swoich wypowiedzi, odpowiadając na pytania dziennikarzy, Wioletta Bakoś podkreśliła, że bardzo liczy na obecne na konferencji, mocno utytułowane Darię i Katarzynę. – Kasia Kociołek to ubiegłoroczna, dwukrotna mistrzyni mistrzostw Europy do lat 18 i lat 20 oraz srebrna medalistka mistrzostw świata do lat 19. W poprzednich latach Kasia zdobywała również medale w imprezach międzynarodowych, między innymi mistrzostwo świata w parze z Karoliną Baran. Daria Paszek zaś zaczynała w Mysłowicach jako szesnastolatka w mistrzostwach świata do lat 19 i teraz przyjdzie jej zakończyć w Mysłowicach swoją zabawę, jeśli chodzi o imprezy młodzieżowe, międzynarodowe. Daria trzykrotnie z Renatą Bekier zdobywała brązowe medale na mistrzostwach Europy do lat 18 i 20. W tamtym zaś roku na mistrzostwach Europy do lat 23 zajęła razem z Kingą Kołosińską czwarte miejsce. Jestem pewna, że to zestawienie, w jakie połączyłam dziewczyny (Darię Paszek i Katarzynę Kociołek – przyp. red.), na tych mistrzostwach przyniesie bardzo dobry wynik – dodała pani trener.

Trenerka polskiej reprezentacji podkreśliła, że rozpoczynające się jutro mysłowickie mistrzostwa świata stać będą na bardzo wysokim poziomie, Stwierdziła, ze świat ma wiele utalentowanych siatkarek, biorąc pod uwagę Brazylijki, Australijki, które nie mogły występować w turniejach rangi europejskiej. – W tym roku do Mysłowic zjechały siatkarki plażowe wielkiego formatu, które w imprezach międzynarodowych wielokrotnie zdobywały medale. Wspomnieć muszę o rewelacyjnej ekipie z Rosji z multimedalistką Czajką, ekipie niemieckiej, brazylijskiej z powołaną do reprezentacji kraju Silvą. Obecność tych młodych utalentowanych dziewczyn z całego świata doda tylko smaku tym zawodom. Zaś moje podopieczne w tym turnieju pokażą na co je stać, a zapewniam, że stać je na najwyższe laury. Mam nadzieję, że Mysłowice w tym roku będą dla nas bardzo szczęśliwe i medale zawisną na szyjach moich dziewczyn – zakończyła swoją wypowiedź Wioletta Bakoś.Obie siatkarki stwierdziły jednogłośnie, że niełatwo się gra, kiedy pada deszcz i jest zimno, a prognoza pogody na najbliższe dni nie wróży niczego dobrego. Bez względu na pogodę, pierwsza polska para tryskała podczas konferencji optymizmem, widząc plusy w tej nietypowej dla siatkówki plażowej pogodzie. – Ja osobiście w tej pogodzie widzę także plusy. Przyjeżdżają do nas zawodniczki z ciepłych krajów i to dla nich, nie dla nas będzie nie lada wyzwanie grać w deszczu – powiedziała z uśmiechem Katarzyna Kociołek.My jesteśmy przyzwyczajone grać na piachu w taką pogodę. To jest sprawą wiadomą, że gra się bardzo ciężko w takich warunkach. Mam jednak nadzieję, że z dnia na dzień aura będzie się poprawiać i nad główną płytą mysłowickich mistrzostw zaświeci słońce – dodała.

Po konferencji prasowej specjalnie pozdrowienia dla czytelników Strefy Siatkówki przekazała Daria Paszek, prosząc, by wszyscy sympatycy piłki siatkowej rozgrywanej na piachu dmuchali, by rozgonić chmury nad Mysłowicami. – Zdecydowanie lepiej gra się przy słońcu i wyższej temperaturze, stąd ta moja prośba… (śmiech). Wiemy, po co przyjechałyśmy do Mysłowic i żadna pogoda nam nie przeszkodzi w dojściu do wyznaczonego celu. W Toruniu też z Kaśką grałyśmy w deszczu i wygrywałyśmy. Te zawody nam na pewno pomogą w zaczynającym się w dniu jutrzejszym turnieju – powiedziała Daria Paszek, potwierdzając w dalszej części swojej wypowiedzi słowa trenerki o mocno obsadzonym turnieju. – Znamy się już na tyle ze swoimi przeciwniczkami, że wiemy jak z nimi grać. Znamy ich mocne, jak również słabe strony, przecież co roku spotykamy się na różnych międzynarodowych imprezach. Na pewno będzie do przodu, bezpośrednio przed spotkaniami trenerka opracuje pewną na dany mecz taktykę, a my będziemy ją realizować. Dodatkowym atutem będą kibice, którzy kochają siatkówkę plażową. W moim przypadku będę chciała medalowo zakończyć tę moją młodzieżową karierę – zakończyła Daria Paszek, a Katarzyna Kociołek dodała: – Pomimo że parę razem z Darią tworzę od turnieju w Toruniu, to jestem dobrej myśli, uzupełniamy się wzajemnie. W Toruniu razem zwyciężyłyśmy, choć tamtych zawodów nie można porównywać z zaczynającymi się jutro mistrzostwami Świata. Toruń był dla naszej pary dobrym przetarciem przed Mysłowicami. Grać w parze razem z Darią to jest przecież sam komfort. Daria jest zawodniczką bardziej doświadczoną, wyższą i silniejszą. Może brakuje nam jeszcze takiego wzajemnego ogrania, ale pomimo tego na piachu rozumiemy się i wzajemnie uzupełniamy. Jeśli zagramy na swoim poziomie i jeśli wszystko się dobrze ułoży, to mamy szanse powalczyć o najwyższe cele. Wszystko będzie zależeć od umiejętności i odrobiny szczęścia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved