Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel się wzmacnia – Ewelina Sieczka nową przyjmującą

Impel się wzmacnia – Ewelina Sieczka nową przyjmującą

fot. Łukasz Krzywański

Ofensywa transferowa Impelu trwa w najlepsze. Po podpisaniu umów z Frauke Dirickx, Magdaleną Gryką, Moniką Martałek i Agnieszką Kąkolewską ekipę prowadzoną przez Tore Aleksandersena wzmocniła przyjmująca, Ewelina Sieczka.

Ewelina Sieczka podpisała z klubem dwuletni kontrakt. Reprezentantka Polski o miejsce w składzie Impelu Wrocław będzie konkurowała z Bogumiłą Pyziołek oraz Patrycją Polak. Siatkarka podkreśliła, że o wyborze zadecydowała stabilność finansowa Impelu, możliwość rozwoju, osoba trenera oraz piękne miasto. – Do decyzji o przyjściu do zespołu Impel Wrocław skłoniła mnie stabilna pozycja klubu, jego coroczny postęp i rozwój. Podoba mi się jasna i konkretna wizja zespołu na kolejny sezon, którą przedstawił mi trener. Wiem, że zawodniczki, które w zeszłym sezonie współpracowały z trenerem Tore Aleksandersenem, były zadowolone i pozytywnie wypowiadały się o metodach treningowych tego szkoleniowca. Każdy, kto choć raz odwiedził Wrocław, wie, jak piękne jest to miasto. Ja również nie pozostaję obojętna na jego urok – przyznała nowa zawodniczka wrocławskiego klubu.

Prezes klubu, Jacek Grabowski, również nie ukrywał zadowolenia z podpisania umowy z Sieczką. Według niego będzie to ogromne wzmocnienie Impelu. – Jestem zadowolony, że podpisaliśmy z Eweliną Sieczką kontrakt na dwa sezony. Ewelina to dynamiczna siatkarka, dysponująca bardzo dobrym atakiem i blokiem. Z każdym rokiem rozwija się i podnosi swoje umiejętności. Jej zaangażowanie i ekspresja w grze bardzo mi się podoba. W tym sezonie reprezentacyjnym również zyskała uznanie w oczach trenera kadry Piotra Makowskiego i otrzymała powołanie na zgrupowanie kadry – opisał nowa przyjmującą Grabowski.

Urodzona w Sosnowcu Ewelina Sieczka jest wychowanką MKS-u Dąbrowa Górnicza, którego barw broniła w latach 2008-2010 i zdobyła z nim brązowy medal mistrzostw Polski (2010). Kolejne dwa lata mierząca 182 centymetry wzrostu przyjmująca spędziła w Atomie Treflu Sopot, z którym wywalczyła dwa medale mistrzostw Polski z cenniejszych kruszców – jeden srebrny i jeden złoty. Przed startem tego sezonu Sieczka zdecydowała się opuścić Sopot i wybrała ofertę BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, który w minionych rozgrywkach zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Sieczka jest również reprezentantką kraju. Wraz z kadrą narodową zdobyła brązowy medal letniej Uniwersjady w Serbii w 2009 roku. W tym roku również została powołana do kadry prowadzonej przez Piotra Makowskiego.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved