Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Malik asystentem Mirosława Zawieracza

Adam Malik asystentem Mirosława Zawieracza

fot. Paulina Grabowska

Zeszłoroczny sztab szkoleniowy mistrzyń Polski przechodzi do lamusa. Wczoraj o zakontraktowaniu Adama Grabowskiego poinformowali Budowlani Łódź. Okazuje się, że do BKS-u Bielsko-Biała przechodzi dotychczasowy scout Atomu Trefla, Adam Malik.

Wczoraj informowaliśmy, że w Bielsku-Białej przebywa Mirosław Zawieracz. Nowy szkoleniowiec dość tajemniczo wypowiadał się na temat przyczyn swojej wizyty na Podbeskidziu. Teraz wiadomo, że jednym z powodów było zakontraktowanie drugiego trenera czwartej drużyny ORLEN Ligi. Początkowo mówiło się, że asystentem Zawieracza w BKS-ie będzie dotychczasowy trener pierwszoligowej Wisły Kraków, Marcin Wojtowicz, jednak ten zdecydowanie zaprzeczył tym doniesieniom. W gronie kandydatów wymieniało się również dotychczasowego asystenta Wiesława Popika, Piotra Matelę, który jednak nie przedłużył umowy z klubem. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, w tym tygodniu władze klubu ustaliły warunki kontraktu z Adamem Malikiem, który ostatni sezon spędził w Atomie Treflu Sopot, natomiast wcześniej przez dwa lata był statystykiem Trefla Gdańsk. Nasze informacje potwierdził sam zainteresowany. – Tak, to prawda. Od przyszłego sezonu będę drugim trenerem BKS-u Bielsko-Biała – przyznał w rozmowie z naszym serwisem Malik. – Jednocześnie chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom związanym z Treflem. Szczególne podziękowania należą się prezesowi Wierzbickiemu, który mnie zauważył i przede wszystkim mi zaufał. Chcę, aby wiedział, że okres spędzony w klubie będę bardzo miło wspominał, bo wraz z całym sztabem ludzi dokonaliśmy czegoś wielkiego. Najpierw znaleźliśmy się w ekstraklasie, a następnie zdobyliśmy dwa medale mistrzostw Polski – wspomina nowy asystent Mirosława Zawieracza, przyznając, że w Sopocie miał jak w domu. – Żal opuszczać Trójmiasto, ale chciałem dalej się rozwijać. W Bielsku-Białej otrzymałem bardzo dobre warunki pracy i przede wszystkim możliwość poszerzania swojego warsztatu. To dla mnie bardzo ważne, dlatego zdecydowałem się przyjąć propozycję BKS-u – tłumaczy Adam Malik.

Adam Malik to znana postać w żeńskiej siatkówce. Przez lata jako szef banku informacji współpracował z kadrą Andrzeja Niemczyka, pod wodzą którego nasza reprezentacja dwukrotnie sięgała po mistrzostwo Europy. W siatkówce klubowej związany był z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle, Muszynianką oraz PTPS-em Piła. Po rocznej przygodzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie był asystentem Ratislava Chudika, wrócił do kraju, wiążąc się trzyletnią umową z Atomem Treflem Sopot. Malik obok nieżyjącego już Krzysztofa Kowalczyka uznawany jest za twórcę polskiej myśli statystycznej w siatkówce. Z jego wiedzy i doświadczenia korzystało wielu scoutów pracujących w ekstraklasie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved