Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Zależy mi na tym, by być pierwszym trenerem

Adam Grabowski: Zależy mi na tym, by być pierwszym trenerem

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że powalczymy w play-off o pierwszą czwórkę i wejście do strefy medalowej. Aczkolwiek wiem, że będzie to bardzo trudne - powiedział nowy szkoleniowiec Budowlanych, Adam Grabowski, który do Łodzi przeniósł się z Sopotu.

Agnieszka Rutkowska: Jak ocenia pan szanse Budowlanych Łódź na poprawienie wyniku w przyszłym sezonie?

Adam Grabowski: – Jest zbyt wcześnie, by o tym mówić, ponieważ nie wiemy jaki uda nam się stworzyć zespół. Ponadto nie wiemy też jak będą wyglądały składy pozostałych drużyn w ORLEN Lidze. Można powiedzieć, że na razie jest wszystko w budowie. Każdy klub się zbroi, tworzy na nowo. Sam jestem ciekawy jak to wszystko będzie wyglądało.

Zatem jaki jest cel? Czy uda się Budowlanym zająć lepszą pozycję w tabeli ORLEN Ligi?– Mam nadzieje, że powalczymy w play-off o pierwszą czwórkę i wejście do strefy medalowej, aczkolwiek wiem, że będzie to bardzo trudne. Jeżeli środki klubu będą wystarczające, by zbudować drużynę lepszą kadrowo od ubiegłorocznego składu, to śmiało można się pokusić o poprawienie wyniku z poprzedniego sezonu. Powiem jeszcze raz, że na dzień dzisiejszy ciężko jest mi powiedzieć jak silny będziemy mieli zespół, jak nasza drużyna będzie prezentowała się na tle innych. Jest zdecydowanie za wcześnie, by odpowiadać na takie pytania.

Na jakim etapie jest budowa zespołu? Jak układa się współpraca z prezesem klubu?

Wspólnie z prezesem Marcinem Chudzikiem budujemy zespół. Jesteśmy w ścisłym kontakcie telefonicznym. Prezes Budowlanych Łódź dzwoni do menadżerów siatkarek i składa oferty. Ustala czy zawodniczka nie ma jeszcze klubu, a przede wszystkim czy jest w naszym zasięgu finansowym, czy też nie. Trwają rozmowy. W tej chwili jest jednak za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Jeżeli chodzi o polską ligę, to ja mam pełne rozeznanie. Ale mogą pojawić się również siatkarki z zagranicy.

Co skłoniło pana do podjęcia współpracy z zespołem z Łodzi?

Klub z Sopotu zaproponował mi pozostanie w zespole i pełnienie funkcji drugiego trenera. Jednak zdecydowałem się przyjąć ofertę złożoną przez prezesa Chudzika. Zależy mi na tym, by prowadzić zespół, by być pierwszym trenerem. Prezes Budowlanych Łódź złożył mi konkretną ofertę, zaproponował mi pełnienie tej funkcji i na to przystałem.

* więcej na: budowlanilodz.pl

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved