Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wojciech Drzyzga: Jedziemy praktycznie składem maksymalnym

Wojciech Drzyzga: Jedziemy praktycznie składem maksymalnym

fot. archiwum

W najbliższy piątek meczem z Brazylią reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w tegorocznej edycji Ligi Światowej. - Brazylia ma bardzo dobry, szeroki zespół. - ocenia najbliższych rywali biało-czerwonych ekspert Polsatu Sport Wojciech Drzyzga.

To trzeci rok pracy trenera Anastasiego. Myślę, że ta grupa faktycznie jest skonsolidowana. Te systemy pracy zostały zaakceptowane przez władze Polskiego Związku [Piłki Siatkowej – przyp. red.] – ocenia ekspert Polsatu Sport Wojciech Drzyzga w Magazynie Siatkarskim portalu sport.pl.

W rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem olimpijczyk z Moskwy odniósł się również do ubiegłorocznych igrzysk w Londynie. – Te złe demony, które się pojawiły przy sposobie zmiany trenera Castellaniego, chyba uratowały pozycję Anastasiemu. Nikt się nie rzucił na niego z zębami złośliwości, tylko raczej ze zrozumieniem – przyznaje Drzyzga, dodając jednocześnie, iż za olimpijski wynik odpowiada włoski szkoleniowiec. – Odpowiedzialność za igrzyska musi być przypisana jemu – stwierdza ekspert Polsatu Sport.

Prywatnie ojciec Fabiana Drzyzgi bardzo ciepło wyraża się o nowym szefie FIVB. – Prezydent Graca słucha siatkarzy, słucha trenerów – uważa 55-latek. – Teraz się zapowiada, że będą grały reprezentacje o zbliżonym poziomie, o zbliżonym potencjale i będą walczyły w jednej grupie – mówi w kontekście tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej Wojciech Drzyzga.Troszkę szkoda, że Argentyna nie uniosła ekonomicznie tego turnieju finałowego – ubolewa ekspert Polsatu Sport, zaznaczając jednocześnie, iż wpłynie to na wzrost atrakcyjności poszczególnych spotkań. – Zmniejszenie ilości drużyn z ośmiu do sześciu jeszcze bardziej utrudni awans do finału.

Jesteśmy w tej bardzo dobrej sytuacji, że my reprezentacji nie zmieniamy. Jedziemy praktycznie składem maksymalnym – ocenia skład osobowy biało-czerwonych Wojciech Drzyzga, który najtrudniejszych rywali w naszej grupie upatruje wśród zespołów z Ameryki Południowej. – Brazylia ma bardzo dobry, szeroki zespół. Nie myślę, żeby zakończenie kariery przez Gibę i kontuzja Murilo ten zespół zdewastowały. Było widać, że Ricardo do grania na wysokim poziomie już się nie nadaje, więc ta reprezentacja będzie bardzo, bardzo mocna – uważa 55-latek. – Argentyna – bez względu na to, że jest gospodarzem – uważam, że sportowo może być bardzo ciężkim przeciwnikiem. To jest jedna z tych reprezentacji, która – podobnie jak my – kompletnie nie zmienia składu – dodaje.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved