Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Trudna sytuacja Słowaczek przed rewanżem w Popradzie

Trudna sytuacja Słowaczek przed rewanżem w Popradzie

fot. archiwum

Występ reprezentantek Słowacji na mistrzostwach Europy stanął pod znakiem zapytania. W pierwszym spotkaniu barażowym podopieczne Miroslawa Čady uległy Białorusinkom 0:3. Wszystko może się odwrócić w meczu rewanżowym.

Siatkarki powróciły na Słowację po długiej i męczącej drodze przez Mińsk, Warszawę i Kraków. Do hotelu Bellevue w Starym Smokowcu dotarły dopiero w niedzielę przed północą. – Droga była niełatwa i trwała cały dzień. Białorusinki czeka jednak to samo podczas podróży tutaj – powiedział trener Čada.

Rywalki z Białorusi zdominowały pierwsze spotkanie, nie dając Słowaczkom szans na zwycięstwo. – Było widać różnice w ataku, przyjęciu, warunkach fizycznych zawodniczek przy siatce, gdzie Białorusinki atakowały i blokowały lepiej. Były zwyczajnie lepsze. My graliśmy pod presją i nie osiągnęliśmy praktycznie niczego – ocenił po dwóch dniach od meczu selekcjoner reprezentacji Słowacji. – Obserwowaliśmy rywalki podczas tegorocznych i ubiegłorocznych spotkań i trzeba przyznać, że nie grały tak dobrze, jak teraz. Wcześniej robiły więcej błędów i nie atakowały tak pewnie. Ich imponująca gra nas zaskoczyła – kontynuował trener.

Przed rewanżem Słowaczki spędzą w Popradzie trzy dni na treningach. – Spróbujemy przygotować się jak najlepiej, na pewno się nie poddajemy. Każdy mecz jest inny i może się stać, że Białorusinki nie będą w tak dobrej dyspozycji, jak u siebie w domu. Musimy polepszyć grę na skrajach boiska. Wierzę, że atakujące dadzą z siebie wszystko, bo inaczej nie ma co myśleć o zwycięstwie .Zmian w składzie trener Słowacji nie przewiduje. Myśli natomiast, że jego zawodniczkom pomoże fakt, iż grają u siebie. – Zawsze jest lepiej grać na hali, którą dobrze znamy i trenujemy na niej często. Wierzę, że może nam to pomóc. Pokładam również wiarę w naszych kibicach. Na pewno musimy grać lepiej niż w Białorusi – podsumował Miroslav Čada, którego zespół w przypadku wygranej w Popradzie musi jeszcze zwyciężyć w tzw. "złotym secie".

Zwycięzca barażu awansuje do wrześniowych mistrzostw Europy, które rozgrywane będą na boiskach Niemiec i Szwajcarii. Białorusinki lub Słowaczki trafią do grupy C. Ich rywalkami będą Rosjanki, Chorwatki i Azerki.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved