Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Tomasz Kamuda: Trenera powinno się rozliczać po trzech latach pracy

Tomasz Kamuda: Trenera powinno się rozliczać po trzech latach pracy

fot. developres.rzeszow.pl

Zaczęło się od porażki 1:3 z Zawiszą Sulechów. Potem przyszły zwycięstwa nad Karpatami Krosno i Politechniką Częstochowską, dzięki czemu siatkarki Developresu Rzeszów awansowały do I ligi. Turniej finałowy skomentował trener rzeszowianek.

Jest to historyczny moment, niepowtarzalna chwila – cieszył się z awansu na zaplecze ekstraklasy Tomasz Kamuda.Jesteśmy zespołem, który gra zaledwie jeden sezon i już wywalczył awans. Nikomu się to do tej pory nie udało. Przykładem może być choćby Biłgoraj, który o awans zabiegał cztery lata – podkreśla w rozmowie z portalem sport.pl trener rzeszowianek.

Jego podopieczne mają za sobą długi i męczący sezon. Rozgrywki zainaugurowały bowiem 29 września. Łącznie siatkarki Developresu rozegrały w tym sezonie 32 spotkania. – Teraz czas na zasłużony odpoczynek – przekonuje Tomasz Kamuda.

Jeśli nadal będę trenerem, a mam nadzieję, że tak, to bierzemy się ostro do pracy. Mamy wielkie szanse na ugranie czegoś w I lidze. Będę chciał, by drużyna szła nadal tym tokiem szkolenia, którym idzie teraz – mówi w kontekście przyszłorocznych rozgrywek trener Developresu.Szkoleniowiec ekipy z Podkarpacia ma za sobą bardzo udany sezon, bowiem już w pierwszym roku pracy udało mu się wywalczyć awans na zaplecze ekstraklasy. Mało tego, w całym sezonie jego podopieczne przegrały tylko cztery spotkania. – Udało się zrobić wynik po jednym sezonie, jest szansa na poprawę osiągnięć w przyszłym, ale jak to wszystko będzie wyglądało, ciężko mówić w tym momencie.

Trenera powinno się rozliczać po trzech latach pracy, dlatego mam nadzieję, że będę mógł poprowadzić zespół w pierwszej lidze – wybiega w przyszłość Tomasz Kamuda.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved