Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pierwsze ruchy kadrowie w Pałacu Bydgoszcz

Pierwsze ruchy kadrowie w Pałacu Bydgoszcz

fot. archiwum

Zespół Pałacu Bydgoszcz powoli odkrywa karty. Wiadomo już, że włodarze klubu zakontraktowali siedem zawodniczek, w tym powracającą nad Brdę Katarzynę Wysocką. Na ławce trenerskiej pozostanie dotychczasowy szkoleniowiec pałacanek, Rafał Gąsior.

Działacze Pałacu Bydgoszcz długo pozostawiali fanów siatkarek znad Brdy w niepewności. W tym tygodniu pojawiły się pierwsze informacje na temat drużyny, która w minionym sezonie uplasowała się na 7. pozycji. Z klubem oficjalnie pożegnały się trzy siatkarki. Jeszcze w kwietniu kontrakt z wicemistrzyniami Polski, MKS-em Dąbrowa Górnicza, podpisała najlepsza w obozie pałacanek Amerykanka Rachael Adams. W zeszłym tygodniu klub poinformował, iż z propozycji przedłużenia kontraktu nie skorzystała kolejna środkowa, Justyna Sosnowska oraz dotychczasowa kapitan bydgoszczanek, Magdalena Mazurek.

Pewne jest, iż pomimo kilku propozycji nad Brdą pozostanie utalentowana atakująca, Zuzanna Czyżnielewska. Ważny kontrakt z zespołem ma reprezentantka Polski, Paulina Głaz, która ostatni sezon spędziła w drużynie juniorskiej pod skrzydłami Macieja Kromrycha. Głaz to nie jedyna juniorka, która przeszła do zespołu seniorek. Obok najlepszej przyjmującej tegorocznych mistrzostw Polski juniorek w ORLEN Lidze zagra Ewelina Janicka oraz Kinga Dybek, młoda przyjmująca, która tak jak Głaz do Pałacu trafiła ze Sparty Warszawa.

Obok Janickiej na środku zagra występująca ostatnio w AZS-ie UEK Kraków Katarzyna Połeć, a grą zespołu będzie kierować dotychczasowa druga rozgrywająca, Marta Biedziak. Po trzyletniej przerwie na „stare śmieci" wraca libero, Katarzyna Wysocka. Wychowanka pałacanek od sezonu 2010/2011 broniła barw PTPS-u Piła, z którym m.in. awansowała do ekstraklasy. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved