Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni Radom szykują się do wizytacji z PlusLigi

Czarni Radom szykują się do wizytacji z PlusLigi

fot. archiwum

W najbliższy czwartek z jednodniową wizytą w Radomiu zjawić się mają przedstawiciele Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Tymczasem siatkarska centrala opublikowała komunikat komisji w sprawie wydawania licencji klubom PlusLigi w sezonie 2013/2014.

Zapowiedziana na 6 czerwca wizytacja w Radomiu ma dać odpowiedź, czy Czarni są gotowi na grę w ekstraklasie. Janusz Stańczuk nie ma wątpliwości, że tak. – Zgromadziliśmy dokumenty finansowe. Zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. Wiąże się to z kosztami, ale nie znając ostatecznej decyzji, poczyniliśmy nawet kroki w sprawie powołania spółki – informuje prezes mistrza I ligi.

Władze klubu na czwartek starają się zgromadzić jak największą ilość umów dokumentujących budżet na przyszły sezon. – Nie jest to zadanie łatwe. Część ewentualnych sponsorów odpowiednie pieniądze wyłoży tylko w momencie, gdy klub będzie miał zagwarantowane miejsce w PlusLidze. Myślę, że i w tym przypadku uda nam się spełnić oczekiwania Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej – podkreśla Janusz Stańczuk. Znaczącą pomoc w tym względzie zapewnić ma Stowarzyszenie Czarni Radom. Jego władze w poniedziałkowy wieczór omawiać będą zwiększenie finansowej pomocy dla klubu. Ostateczne decyzje zapaść mają jednak na nadzwyczajnym zebraniu członków, gdy będzie znana decyzja władz… PlusLigi. – Niestety, działamy w określonych warunkach – przyznaje prezes Czarnych.

Nikt w siatkarskim środowisku Radomia nie zapomina również o bardzo ważnej kwestii hali, w której siatkarze mieliby ewentualnie występować w ekstraklasie. Na pewno ten temat podjęty będzie podczas zaplanowanego na czwartek spotkania z Andrzejem Kosztowniakiem.PlusLiga chce poznać udokumentowany stosunek władz samorządu miejskiego do zamierzeń, w tym gotowość do współpracy i poparcia finansowego, dlatego spotkanie z prezydentem miasta wydaje się niezbędne – podkreśla Janusz Stańczuk.Władze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej decyzję o przyjęciu, ewentualnym odrzuceniu wniosku Czarnych, podjąć mają do 20 czerwca. Tymczasem z opublikowanego właśnie komunikatu komisji ds. wydawania licencji dotyczącego klubów w sezonie 2013/2014 wynika, że wnioski należy złożyć do 23 czerwca. Do tego czasu przedstawić trzeba będzie kilkanaście oświadczeń i formularzy. Jednym z nich jest np. pisemne oświadczenie o braku bezspornych zaległości finansowych przekraczających trzy miesiące w rozliczeniach klubu z zawodnikami, trenerami, WZPS-ami, innymi klubami. Ważną rolę spełnia też formularz dotyczący warunków obiektu sportowego, na którym rozgrywane będą zawody ligowe, potwierdzony przez właściwy WZPS.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved