Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Bułgarscy policjanci najlepszymi siatkarzami Europy

Bułgarscy policjanci najlepszymi siatkarzami Europy

fot. archiwum

Reprezentacja Bułgarii okazała się najlepszą drużyną w IX Mistrzostwach Europy Policjantów w Siatkówce mężczyzn. Drugie miejsce przypadło w udziale Niemcom, a na najniższym stopniu podium stanęli Francuzi.

We Frankfurcie nad Menem pod koniec maja odbyły się mistrzostwa Europy Policji w siatkówce mężczyzn. W IX edycji tego turnieju zmierzyło się osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Niestety wśród uczestników zabrakło reprezentacji Polski.

Turniej rozpoczął się w miniony wtorek od spotkania Słowaków z Turkami. Zdecydowanie lepszym zespołem była reprezentacja naszych południowych sąsiadów, pokonując rywali w trzech setach. Dla Słowaków wygrana na inaugurację była cenna, lecz po porażkach z Bułgarami i Francuzami pozwoliła im zająć trzecie miejsce przed kolejną rundą. W drugiej grupie klasą samą dla siebie byli Niemcy, którzy w trzech pierwszych meczach oddali jedynie seta. Tuż za nimi w tabeli znaleźli się Finowie przez drużynami Holandii i Austrii.

W półfinałach emocje były jedynie w spotkaniu Niemców z Francuzami. Gospodarze mistrzostw Europy wygrali, jednak aby udowodnić swoją wyższość, potrzebowali pięciu setów. Problemów z awansem do wielkiego finału nie mieli Bułgarzy, którzy wygrali z Finlandią w trzech setach. W walce o złoto ponownie doszło do pięciosetowego pojedynku, z którego zwycięsko wyszli Bułgarzy. Brąz przypadł w udziale Francji.Klasyfikacja końcowa:

1. Bułgaria
2. Niemcy
3. Francja
4. Finlandia
5. Holandia
6. Słowacja
7. Austria
8. Turcja

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved