Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Brazylia dwukrotnie lepsza od Rosji w meczach towarzyskich

Brazylia dwukrotnie lepsza od Rosji w meczach towarzyskich

fot. archiwum

Rosjanie przegrali w Moskwie dwa towarzyskie pojedynki z Brazylijczykami po 2:3. Mimo przegranych trener Woronkow jest zadowolony z gry swoich podopiecznych. W obu meczach nie zagrali liderzy Sbornej - Dimitrij Muserskij i Maksim Michajłow.

W sierpniu Rosjanie pod wodzą Władimira Alekny zdobyli złoto olimpijskie. Obecnie trenerem Sbornej jest Andriej Woronkow , pod którego wodzą rosyjskim siatkarzom nie udało się jak dotąd wygrać spotkań z odwiecznym rywalem.

Mimo że były to towarzyskie mecze, kibice nie mogli narzekać na brak emocji oraz walki. Brazylijczycy wygrali oba spotkania 3:1, lecz obaj trenerzy umówili się, że rozegrają w każdym pojedynku pięć setów. – Założyliśmy, że rozegramy łącznie dziesięć setów. Dzięki temu każdy powołany do reprezentacji zawodnik pojawił się na boisku. Powiedziałbym, że chęć pokazania swojego maksimum siatkarze pokazali w ośmiu partiach. Parę zagrań wyszło, parę nie, lecz nie ma sensu wymagać teraz od nich dużo, w końcu dopiero niedawno się zebraliśmy na zgrupowaniu – tłumaczył Woronkow.

Mimo porażek trener Sbornej przyznał, że jest zadowolony z gry, jaką pokazali jego podopieczni. – Mecze były udane, zwłaszcza w drugim zawodnicy zaprezentowali się lepiej. Myślę, że kibice byli zdziwieni wysokim poziomem gry. Są jeszcze niedociągnięcia w naszych zagraniach, lecz będziemy pracować nad tym, aby się ich wyzbyć – stwierdził szkoleniowiec rosyjskiej ekipy. Oprócz tego Woronkow zaznaczył, iż rotacja składem jest nieunikniona. Podstawowi zawodnicy reprezentacji Rosji ciągle leczą urazy po igrzyskach olimpijskich oraz wyczerpującym sezonie. – Wpływ na rotację składu ma również Uniwersjada, dlatego obecny skład rozpocznie Ligę Światową, a potem może zostać zmieniony, ale zależy to również od tego, jak długo kontuzjowani zawodnicy będą dochodzić do pełni sił – powiedział Woronkow.W obu spotkaniach pojawiło się kilka nowych oraz "starych" twarzy, m.in. Spiridonow czy Werbow.Postanowiłem dać Spiridonowowi szansę, a to, jak ją wykorzysta, zależy od niego – zaznaczył trener Sbornej. Rosjanie wybrali również kapitana reprezentacji, którym został doświadczony rozgrywający Siergiej Makarow.

Pierwszy mecz:
Rosja – Brazylia 2:3
(17:25, 17:25, 25:23, 23:25, 25:22)

Drugi mecz:
Rosja – Brazylia 2:3
(20:25, 20:25, 25:19, 17:25, 25:20)

Składy drużyn:
Rosja: Siwożelez, Aszczew, Pawłow, Ilinych, Wolwicz, Makarow, Werbow (libero) oraz Jermakow, Antipkin, Spiridonow, Żygałow i Żylin
Brazylia: Bruno Rezende, Dante, Vissotto, Wallace, Lucarelli, Eder, Mario (libero) oraz Mauricio, Renan, Thiago i Fonteles

źródło: championat.com, rsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved